You are here: Home > Рецепти страв > Поради з приготування супів

Поради з приготування супів

Холодні супи можна готувати на хлібному квасі, буряковому від­варі, кислому молоці.

Перед подачею до столу в суп-пюре можна покласти трохи не протертих продуктів. Наприклад, у суп з цвітної капусти — відварену капусту, в суп-пюре з картоплі — свіжий або консервований зелений горошок.

Супи-пюре готують з овочів, круп, бобових, птиці, телятини, пе­чінки, риби. Продукти варять до готовності, потім протирають і у вигляді пюре поступово кладуть в бульйон, відвар або соус.

Можна надати супу-пюре необхідної густоти, заправивши його розмоченим у бульйоні м’якушем білого черствого хліба, протертого крізь сито.

Рибні консерви у власному соку або в томаті у заправні супи слід додавати за 10—15 хвилин до кінця варіння.

Заправні супи слід протягом 10—15 хвилин витримувати при тем­пературі 85—90°. За цих умов жир збирається на поверхні і стає про­зорішим.

Супи слід розмішувати повільними коловими рухами. Суп з домашньою локшиною   та   куркою   залишиться   прозорим, якщо опустити сиру локшішу на хвилинку в гарячу воду   і   відкинути на сито, а вже потім покласти в бульйон і зварити до готовності.

Супи з мучними та макаронними виробами готувати на рибному бульйоні не рекомендується.

При варінні бульйону з риби осетрових порід голову слід вийняти через годину після початку варіння, м’якоть відокремити, а хрящі довести до готовності.

Коріння і цибулю перед закладанням в супи слід підсмажувати з тим, щоб з них під час варіння не випаровувались ароматичні речовини.

Заправні супи слід варити при слабкому кипінні, щоб разом з па­рою не звітрювалися ароматичні речовини, які містяться в овочах.

Пересолений суп не розбавляйте водою. Опустіть в нього марлевий мішечок з кашею, відвареною без солі, і прокип’ятіть. Можпа покласти в пересолений суп перед подачею до столу кілька кружалець сирої кар­топлі і дві-три скибочки хліба.

Суп із свіжих овочів можна підкислити лимонною кислотою.

Солоні огірки, щавель та інші продукти, в яких є кислота, слід кла­сти в суп вже після того, як звариться картопля. В противному разі кар­топля залишиться твердою.

Вирішили заправний суп присмачити томатом-пюре або ж свіжими помідорами? В такому разі спочатку підсмажте овочі, а томат додайте пе­ред закінченням обсмажування. Тоді овочі не затверднуть.

Сире яйце рівномірно розійдеться в супі, коли його спочатку змішати з невеликою кількістю охолодженого бульйону.

Вирішили приготувати суп з м’ясними консервами? В такому разі бульйон і жир з консервів введіть у суп за 5—10 хвилин до кінця варіння, а м’ясо покладіть в тарілку перед подачею страви до столу.

Молоко, вершки, сметана, простокваша поліпшують смак і підви­щують поживність овочевого супу.

На грибному чи м’ясному бульйоні можна готувати супи з перло­вих та вівсяних крупів або з рису.

Лавровий лист залишати в готовому супі не рекомендується.

Хочете, щоб рисовий суп був прозорим? В такому разі перед варін­ням перебраний і помитий рис на 3—5 хвилин покладіть у киплячу воду, а потім відкиньте на сито.

До овочевих супів можна подавати пиріжки з м’ясним, а також з рисовим, капустяним, морквяним та іншими фаршами.

Спецій в овочеві супи слід класти небагато, а ще краще не класти зовсім, оскільки ці супи достатньо ароматизовані овочами.

Суп з перловою крупою набуває неприємного синюватого відтінку. Цього можна уникнути, коли крупу відварити окремо майже до готовності, а вже потім покласти в суп.

Tags:

Leave a Reply