You are here: Home > Рецепти страв > М”ясний бульйон

М”ясний бульйон

М’ясний бульйон треба варити з м’яса другого сорту і кісток, а кістковий бульйон —з кісток, краще яловичих. Кістки перед варінням слід дрібно порубати.

Якщо бульйон варять одночасно з м’яса і кісток, то необхідно враховувати, що м’ясо вариться 2,5—3 години, а кістки — 5—6 го­дин. Через це спочатку кладуть кістки, а через 3 години —м’ясо. Якщо ж м’ясо і кістки кладуть одночасно, то м’ясо після зазна­ченого строку варіння виймають з бульйону, а кістки продовжують варити.

Поклавши промите м’ясо у воду, каструлю накривають криш­кою і доводять швидко до кипіння на великому вогні. Коли вода закипить, вогонь зменшують, продовжуючи варіння при ледве помітному кипінні.

Цибулю, моркву і петрушку слід класти в каструлю за 2—Зго­дний до закінчення варіння кісток. Під час варіння бульйону піну і жир знімають в міру їх нагромадження на поверхні, причому перший раз обов’язково після початку кипіння. Піна і жир надають бульйону непривабливого зовнішнього вигляду і присмаку сала.

Знятий з поверхні бульйону жир можна використати для під­смажування коріння. Бульйон солять за півгодини до закінчення варіння м’яса.

Готовність м’яса можна визначити шляхом проколювання його виделкою або спеціальною куховарською голкою.

Якщо м’ясо зварилося, виделка проходить у нього легко, а коли воно напівсире, — важко і на місці проколу виділяється червону­ватий сік.

На 1 кілограм м’яса звичайно беруть 4—5 літрів води.

Такі бульйони використовують для приготування різних юшок, борщів.

Leave a Reply