You are here: Home > Пасіка > Незаразні хвороби

Незаразні хвороби

Хімічний токсикоз виникає при споживанні бджолами пилку і некта­ру з рослин, оброблених отрутохімікатами.

Щоб запобігти отруєнню бджіл, обробляйте рослини пестицидами до цвітіння.

Падевий токсикоз, при якому бджоли терплять від проносу, виникає при споживанні ними падевого меду взимку. Щоб не допустити захво­рювання, падевий мед видаляйте і замінюйте на квітковий якісний мед або цукровий сироп.

При виявленні проносу бджолам взимку дайте рам­ки з квітковим медом або цукрову пасту, влаштуйте надранній обліт. Навесні сім’ї пересадіть на чисті стільники, гнізда утепліть і скоротіть.

Пилковий токсикоз настає при споживанні молодими бджолами пилку отруйних рослин: чемериці, аконіту, жовтозілля та ін. Отруєним сім’ям згодовуйте 20—30%-ний цукровий сироп, у вулики дайте воду, а сім’ї перевезіть на інше місце, де немає рослин з отруйним пилком.

Завмерлий розплід — загибель личинок і лялечок різного віку внаслі­док близькоспорідненого розведення чи близькоспорідненого парування маток. Для запобігання цьому захворюванню замініть матки на плідні, одержані не при близькоспорідненому розведенні. Поліпшіть умови утри­мання бджолиних сімей.

Застуджений розплід виникає від різкого охолодження розплоду у стадії личинки. Загиблі личинки сіруватого кольору, без запаху або із слабким гнильним запахом. Для запобігання захворюванню сім’ї утри­муйте в теплих і ущільнених гніздах з достатньою кількістю корму.

Запарювання бджіл виникає при високій температурі та вологості у вулику і спостерігається при перевезенні сімей на кочівлю в жарку пого­ду з поганою вентиляцією вуликів. Щоб запобігти цьому захворюванню, забезпечте добру вентиляцію сімей.

Tags:

Leave a Reply