You are here: Home > Пасіка > Мед

Мед

Мед хоч і не є рослина, але як речовина, яку бджоли добувають з рослин, має безумовно багато фар­макологічних якостей рослин, його не заперечує наукова медицина, проте лікарі мало коли застосовують його з лі­кувальною метою.

Мед, який застосовують для медичної мети, завжди треба суворо перевіряти, щоб у ньому не було ніяких домішок, щоб це був не штучний, а чистий бджолиний мед.

У народній медицині цей цінний харчовий продукт, який має високі дієтичні якості, визнається й лікарським засобом у дуже багатьох випадках.

Мед, розведений, як чай (одна чайна ложечка на склянку води), в народі часто вживають як протизапаль­ний і відхаркувальний засіб: при бронхіті, запаленні ле­гень та при інших грудних хворобах.

Як засіб, який дуже зміцнює й оздоровлює весь організм, мед здавна визна­но в народній медицині добрим підсобником у боротьбі організму з туберкульозом легень. Його вживають або в поєднанні з свіжим соком моркви, або з молоком, по 100—150 г на день і часто досягають добрих наслідків. Помічено, що мед має освіжаючу, очисну й зміцню­вальну властивості при задишці, гарячці й катарах взагалі.

Мед, коли його вживають всередину, регулює функ­ціональну діяльність шлунково-кишкового тракту, рятує від виразкової хвороби шлунка й кишок, корисний при жовчнокам’яній хворобі та при запаленнях печінки, а та­кож, якщо його вживати як додаток до основних препа­ратів (з череди, лопуху та лепехи), допомагає при золо­тусі.

Вживання меду замінює вливання глюкози, тому що мед сам є природною глюкозою, поєднаною з багатьма іншими дуже важливими для організму речовинами, зо­крема, вітамінами, яких у ньому багато.

Не менш корисним є й зовнішнє застосування меду. Мед, застосований у вигляді примочки, тамує запалення очей і навіть зганяє з них катаракту (більмо), якщо во­на тільки не застаріла. 20°/о-ний розчин меду, якщо його втягувати в ніздрі, рятує від хронічного нежитю й навіть від озени, смердючого нежитю.

При шкірних хворобах, злоякісних ранах і виразках та при опіках (навіть по­близу очного яблука) це найкраща і разом з тим най­простіша мазь. Розведений і застосований у формі кліз­ми, мед допомагає від глистів.

Якщо ним полоскати гор­ло, зменшується біль (коли важко ковтати) взагалі й, зокрема, при дифтериті (у цьому випадку мед треба на­мазувати на папір і прикладати до хворих місць). Так само, як і солодковий корінь, мед допомагає від хрипо­ти (треба полоскати горло й пити).

Як складова частина якої-небудь мазі, мед зменшує запалення при опіку, прискорює проривання нариву, а якщо ним помазати ясна дитині, він допомагає прорізу­ванню зубів у неї.

Треба ще сказати, що мед, завдяки тому, що в ньому є глюкоза й багато вітамінів, є й добрим цілющим під­собником у багатьох мікстурах, до того ж він ще й поліп­шує смак ліків. У народній медицині мед додають до багатьох трав і при різних хворобах.

Способи застосування. Відвар-розчин (при­мочка для очей): одна чайна ложечка чистого меду на склянку води, кип’ятити протягом 5 хвилин.

Для внутрішнього вживання: готувати так само, як і примочку для очей, тільки пити по 2—3 столові ложки, 4 рази на день.

Leave a Reply