You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Формування гнізд на зиму

Остаточне формування гнізд на зиму проведіть після виведення більшої частини молодих бджіл і відмирання основної маси старих, коли можна об’єктивно визначити силу сімей.

У більшості областей України цей період припадає на початок — середину вересня, а в півден­них — на кінець вересня — початок жовтня. До цього часу необхідно закінчити підгодівлю бджолиних сімей.

Найкращими стільниками на зиму є світло-коричневі, в яких уже вивелось 3 — 4 покоління бджіл і в яких не менше 2 кг корму. Не можна залишати в гніздах на зиму стільники з незапечатаним кормом.

Враховуючи, що відмирання старих бджіл триває до кінця вересня. — початку жовтня, в гнізді залиште тільки щільно заселені бджолами стільники, зайві з гнізда видаліть.

Якщо на пасіці є достатня кількість стільників, наполовину запов­нених запечатаним кормом (не менше 2 кг), особливого способу роз­міщення стільників у гнізді на зиму застосовувати не треба, тому що бджоли кожної вулочки будуть мати достатню кількість корму на всю зиму. Якщо ж кількість корму в стільниках різна, гнізда на зиму потрібно формувати.

Існує кілька способів формування гнізд на зиму. У сильних сім’ях, які займають 9—12 вулочок, гнізда формуйте двостороннім способом, при якому з обох боків гнізда ставте повномедні стільники з 3,5—4 кг корму, за ними ближче до центра розміщуйте медопергові та медові стільники, які мають не менше 2 кг корму.

Медопергові.стільники повинні бути запечатаними. При такому способі розміщена і силі сімей в гнізді повинно бути 18—24 кг корму.

У гнізді бджолиної сім’ї на 7—8 вулочок кормові запаси розмі­щуйте «кутом», тобто з одного боку гнізда ставте тільки повномедні рамки, а потім стільники з меншою кількістю меду. В крайньому стіль­нику повинно бути від 2 до 3 кг корму. При такому формуванні в гнізді залишайте 14—18 кг корму (мал. ЗО).

Гнізда слабких сімей і нуклеусів силою до 6 вулочок формуйте «бородою»: повномедні стільники поставте у середині гнізда, а по боках рамки, що мають не менше 1,5 кг корму. В гнізді сім’ї такої сили на зиму повинно бути по 12—15 кг корму.

Якщо повномедних рамок мало, гніздо можна зібрати, чергуючи повномедні стільники з маломедними. Таке розміщення вирівнює запас кормів у кожній вулочці бджіл.

При всіх способах складання гнізд на зимівлю стежте за тим, щоб у центр гнізда не потрапили стільники з пергою.

У гнізді можуть виявитись стільники з різновіковим розплодом і малою кількістю меду. Такі стільники відмітьте, а після виходу з них розплоду видаліть з гнізда.

У сильних сім’ях розплід може бути на більшості рамок, залишених у гнізді, з невеликою кількістю меду — 0,5 — 1 кг, чого явно недостатньо для зимівлі. Якщо через погодні умови або з інших причин такі сім’ї не підгодовувати цукровим сиропом, для нормальної перезимівлі бджіл зверху поставте магазинну надставку з кормовими рамками, що мають по 2 кг корму кожна. При такій підготовці сім’я нормально перезимує і навесні буде посилено нарощуватись, використовуючи й верхню над­ставку для виховання розплоду.

У багатокорпусному вулику на корпус з бджолами поставте корпус з кормом, рамки в якому повинні бути повністю зайняті медом. Якщо бджоли не займуть повністю рамок у корпусі, їх залиште стільки, скільки вони повністю займуть, відповідно стільки ж рамок з кормом повинно бути І у верхньому корпусі.

З боків залишених рамок поставте заставні дошки, утепліть подуш­кою, зверху гніздо також старанно вкрийте. Льотки скоротіть до 3 — 5 см і обладнайте загороджувачами від мишей.

Закінчивши формувати бджолині гнізда, полагодіть інвентар, розсор­туйте стільники, вибракувані перетопіть на віск.

Tags:

Leave a Reply