You are here: Home > Пасіка > Цибулиний мед

Цибулиний мед

Цибуля і мед. Здавалося б, що спільного між ними? Виявляється існує і цибулинний мед. Пояснюється це тим, що ріпчаста цибуля квітує в той час, коли квіти інших медоносних рослин майже не виді­ляють нектару.

Тому бджоли охоче їх відвідують. Більше того, щоб привабити бджіл на насінники цибулі і цим поліпшити їх запилення і підвищити вихід високоякісного насіння, бджіл тренують на запах цибулі. Для цього варять сироп разом з бадиллям цибулі, який розкла­дають біля вуликів.

Покуштувавши такий сироп, натреновані бджоли охоче летять на насінники цибулі. Можна таким же чином натренувати бджіл на запилення люцерни, конюшини червоної та інших культур.

Багато сортів яблунь і груш само безплідні, тобто такі, які зовсім не зав’язують плодів, якщо їх квітки запилено пилком з дерев того ж сорту. Тому при закладанні садів, крім основного сорту, обов’язково потрібно висаджувати саджанці іншого сорту-запилювача.

Розміщуючи належним чином дерева сортів-запилювачів серед дерев само безплідних сортів і застосовуючи тренування бджіл на різні запахи і різні ділянки, можна поліпшити запилення само безплідних сортів і забезпечити одержання високого за якістю і кількістю врожаю.

Тому для тренування бджіл спочатку рекомендується згодовувати сироп з запахом квіток запилюваного сорту, а після того, як вони заберуть цей сироп, їм дати сироп з запахом квіток сорту-запилювача. При та­кій підготовці-дресировці у бджіл закріплюється зв’язок між запахами квіток обох запилюваних сортів.

Tags:

Leave a Reply