You are here: Home > Народна медицина > Ураження електричним струмом

Ураження електричним струмом

Якщо струм ще впливає на потерпілого, треба стати на суху дерев’яну дошку, згорток сухого одягу., обгорнути руки сухою, тканиною і, взявшись за сухі, відстаючі частини одягу, відтягнути ураженого від проводу абл за допомогою сухої дерев’яної палки, сухої вірьовки відтягнути провід від нього.

Якщо потерпілий втратив свідомість, слід поводитися, як при непритомності, і викликати до хворого лікаря.

Ні при ураженні електричним струмом, ні при ураженні блис­кавкою заривати хворого в землю ні в якому разі не можна.

Сторонні тіла. Різні дрібні предмети (ґудзики, кнопки, насіння, горошини та ін.) потрапляють у вухо, ніс, стравохід і дихальне горло найчастіше дітям, але трапляється, це і з дорослими.

Не слід намагатися в домашніх умовах витягти таке стороннє тіло, бо невмілими руками його можна загнати ще глибше. По терпілого треба негайно доставити в лікувальну установу.

Якщо в око потрапила смітинка.або комашка, не слід терти око,   намагатися   зняти  сторонній   предмет   носовою  хусточкою,: язиком.  Так можна занести в око інфекцію.

В цьому випадку треба наповнити до країв склянку або чарку кип’яченою водою або міцним чаєм, наблизити до ока цю рідину і поморгати в ній. Цю процедуру повторюють кілька разів, щоразу поповнюючи посудину. Якщо не вдається таким способом вийняти з ока сторонній предмет, треба звернутися до лікаря, фельдшера або медичної сестри.

Leave a Reply