You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Процедури при лікуванні травами

Відвари рослин часто використовують не тільки для вживання всередину, але й для зовнішнього застосуван­ня: як зігрівальні компреси, ванни й напівванни (сидя­чі), або-для клізм і спринцювання.

Для зігрівального компресу беруть простирадло (най­краще полотняне), намочують його теплим відваром зазначеної рослини й швидко, поки воно ще тепле, обгор­тають ним увесь тулуб хворому.

Поверх цього простирад­ла, також швидко, щоб не дати йому вихолонути, накла­дають друге простирадло, але сухе, а поверх цих двох простирадел хворого обгортають вовняною тканиною (вовняною ковдрою) і пришпилюють її по краях булав­ками, щоб покривала не розійшлися, коли хворий пере­вертатиметься.

Хворий повинен пробути отак закутаний протягом однієї—півтори години. Робити такий компрес найкраще наніч.

Після закінчення компресу всі покри­вала треба обережно познімати з хворого, прикриваючи його ковдрою, щоб йому не було холодно. Якщо хворий ще спить, хоч уже й настав час знімати покривала, його не треба будити, поки він не прокинеться сам, і тоді вже й розкутати його.

Для ванн і напівванн відвар розводять наполовину водою або заварюють 50 г трави на відро води. Трива­лість ванн — 20—ЗО хвилин.

Leave a Reply