You are here: Home > Народна медицина > Перша допомога при сонячному і тепловому ударах

Перша допомога при сонячному і тепловому ударах

Сонячний і тепловий удари. В результаті тривалого перебування у спеку з непокритою головою на сонці може виникнути сонячний удар. Його ознаки: сильний головний біль, нудота і блювання, підвищення температури тіла. Обличчя стає червоним внаслідок приливу крові до голови.

При сильному перегріванні тіла іноді спостерігається тепловий удар. Це трапляється, якщо довго ходять у жаркий безвітряний  день при високій вологості повітря або коли перебувають у дуже важкому повітрі.

У потерпілого з’являються сильний головний біль, нудота, блювання, він стає млявим, дихання стає частим, спосте­рігаються сильна пітливість, серцебиття.

У тяжких випадках може настати втрата свідомості: людина падає, обличчя її стає блідим, дихання стає поверховим, шкіра робиться сухою.

Відразу ж необхідно перенести потерпілого в прохолодне місце, покласти в затінку або під навісом так, щоб голова була вище, ніж тулуб, напоїти водою, розстебнути одяг, змочити голову й груди.

Якщо дихання немає або воно дуже слабе, слід застосувати штучне дихання   і викликати медичного пра­цівника.

Непритомність. При непритомності людини блідне, втрачає свідомість, дихання стає поверховим, серцева діяльність слабне.

Перш за все треба забезпечити прилив свіжого повітря в кім­нату, відчинити вікно, кватирку, потім розстебнути у потерпілого комірець, пояс, ліфчик, покласти його так, щоб голова була нижче тулуба, а ноги вище.

При такому положенні кров припливає до голови, а це дуже потрібно, оскільки непритомність виникає внаслідок відливу крові від голови. Якщо в домі е нашатирний спирт, треба змочити в ньому ватку і піднести до носа хворого, змочити йому обличчя й груди холодною водою. Прикладати холод (лід) до голови не слід.

Давати ліки або воду теж не можна через те, що непритомна людина втрачає здатність розтати і рідина може потрапити не в стравохід, а в дихальне горло.

Tags:

Leave a Reply