You are here: Home > Народна медицина > Перша допомога при переломах

Перша допомога при переломах

Перелом кисті. Якщо є підозра на перелом кисті, треба вкласти в пошкоджену руку жмут будь-якої матерії і в такому положенні забинтувати її. Руку підвішують так само, як при переломі перед­пліччя.

Перелом стегна. Першу допомогу подають у цьому випадку троє. Один стає біля ніг потерпілого, бере однією рукою та    другою рукою за тильну сторону стопи   і   під   час   накладання  злегка   тягне до   себе  пошкоджену кінцівку.

Другий підтримує потерпі­лого за тулуб, щоб він не змінював положення.   Третій накладає шини. Довга шина починається від пах­вової   ямки   і   заходить   за   п’ятку, коротша     починається     від    паху. Обидві   шини   укріплюють   в   двох-трьох місцях на стегні і в двох міс­цях на гомілці.

Перелом гомілки. Для подання першої допомоги потрібно два чоловіки. Один тримає пошкоджену кінцівку так само, як при переломі стегна, другий накладає шини (шини повинні захоплю­вати ногу від середини стегна до п’ятки). Одну шину накладають, зовнішнього боку гомілки, а другу — з внутрішньої. Укріплю­ють шини на стегні, нижче коліна і дещо вище голено-стопного суглоба).

При переломах у верхній частині гомілки і колінному суглобі шини накладають так само, як при переломі стегна.

Якщо шини нема, можна прив’язати пошкоджену ногу до здо­рової.

Перелом черепа — дуже серйозне пошкодження. Потерпілого конче потрібно негайно відправити на носилках у лікарню. Під голову й по обидва її боки слід підкласти згорнений одяг, щоб голова була трохи піднята і при перенесенні або перевеенні не гойдалася.

Перелом хребта. Пошкоджений хребет може затиснути спин­ний мозок або своїми гострими краєчками поранити його. Ось чому так важливо правильно подати першу допомогу.

Перш за все потрібно дуже обережно покласти потерпілого спиною на широку дошку і разом з нею на носилки. У крайньому випадку, коли дошки або іншого предмета з рівною поверхнею нема, обережно повертають хворого на живіт, в такому положенні укладають на носилки і негайно доставляють у лікувальну уста­нову.

Перелом кісток таза. Такі пошкодження потребують особливої обережності через те, що навіть незначні рухи ніг спричиняють іноді зсунення (зміщення) кісток, які своїми гострими краями можуть поранити внутрішні органи.

Шини накладають так само, як при переломі стегна. Якщо пщн нема, можна туго обгорнути навколо таза поли одягу і зв’язати їх. Потім під тіло хворого треба обережно підкласти широку дошку, ноги в колінах злегка зігнути і підкласти під них змотаний одяг. Перекладають потерпілого на носилки тільки разом з дошкою.

Tags:

Leave a Reply