You are here: Home > Народна медицина > Перша допомога при обмороженні

Перша допомога при обмороженні

Частини тіла, що обмерзли, не слід розтирати снігом, бо льодинки подряпають шкіру, а в подряпини можуть потрапити мікроби. При обморо­женні порушується кровообіг, і його відновлення найкраще досягається поступовим зігріванням обмороженої частини тіла у ванні.

Обморожену руку чи ногу опускають у ванну з водою кімнатної темпе­ратури (15—18°); туди поступово вливають гарячу воду, доводячи протягом ЗО хвилин температуру до 30—35°.

Той, хто подає допомогу, повинен ретель­но вимити руки, протерти їх спиртом або одеколоном, після чого обережно обмивати милом опущену у воду обморожену кінцівку потерпілого; при цьо­му треба стежити за тим, щоб не подряпати шкіри чи не продавити пухирці.

Потім обморожену кінцівку обсушують, не розтираючи свіжовипрасуванпм рушником, накладають на неї м’яку пов’язку з вазеліном чи ксероформною маззю бинтують.

Обморожені вуха і кінчик носа треба обережно розтерти горілкою, потім накласти пов’язку з ксероформною маззю. Коли замерзання загальне, потер­пілого вносять у тепле приміщення і розтирають його тіло шерстяною тка­ниною доти, поки тіло не стане гнучким і м’яким, а шкіра — червоною. Якщо потерпілий перестане дихати, треба застосувати штучне дихання.

Leave a Reply