You are here: Home > Народна медицина > Березовий сік

Березовий сік

Дуже багатий на мінеральні солі, вітаміни, кислоти, тому він вважається у народі засобом, (що «оздоровляє кров». Його вживають для загального оздоровлення, при втратах крові, анемії, ураженнях шкі­ри (лишаях, фурункульозі, вуграх, ранах, що погано гоїться, пігментних плямах).

Березовий сік сприяє виведенню шкідливих речовин з організму, завдяки чому показаний при хворобах, що викликають високу температу­ру, запаленні дихальних, сечовивідних шляхів, відкладен­ні солей.

Тривале (близько місяця) споживання соку може очистити нирки від каменів. П’ють сік по одній склянці 2—3 рази протягом дня. Крім того, березовим соком об­робляють ділянки пролежнів, рани, висипання на шкірі, обличчі, сверблячі місця, роблять компреси при екземах.

Великий знавець лікарської флори Г. К. Смик реко­мендує як дуже ефективні сидячі ванни з молодого березового листя всім, а насамперед хворим, які мають пору­шений обмін речовин, хвороби нирок, шкіри, геморой.

Особливо відрадно, що березовий дух вбиває мікроскопічних паразитів, які викликають тяжку хворобу — (лямбліоз. Рекомендується вживати по 1 столовій ложці молодого свіжого листя або настій сухого (10 г на 100 мл окропу). А яким цілющим стане для вас перебу­вання у чистій аурі березового гаю або хоча б окремого деревця! Не проминіть нагоди оздоровитися, стрічайтесь  цією показною красунею частіше!

Берізка… Наші прабатьки любили й цінували цілюще . На її честь названо у нас, в Україні, місяць року.

Заготовляючи бруньки та листя, намагайтеся брати їх на порубках, у загущених дерев, не прагніть по-хижаць­кому обкарнати все дерево, не ламайте гілок, а зрізуйте гострим ножем. Особливо піклуйтеся про дерева, з яких струмує сік,

Не допускайте марного витоку, не робіть великих ран на стовбурі. Після закінчення збирання обов’язково закрийте отвір деревяним чопиком, воском, віддячте добрими діями за щедрість.

Leave a Reply