You are here: Home > Лікарські рослини > Збирання, сушіння та зберігання лікарських рослин

Збирання, сушіння та зберігання лікарських рослин

Збирати рослини для лікувальної мети завжди треба в суху і ясну погоду. Траву й квіти треба збирати, коли рослина цвіте; коріння — восени або рано навесні, коли стебла й листя ще тільки починають рости; плоди — ко­ли вони повністю дозріють.

Бувають і винятки з цього загального правила, вони зазначені в описах рослин.

Сушити більшість рослин треба завжди в тіні, на го­рищах або під повіткою, а не на сонці, і так, щоб вони весь час провітрювалися; деякі рослини (конвалію та ін.) треба сушити на сонці, а решту, особливо ті, з яких зби­рають коріння,— в теплій печі .

Коріння перед сушінням треба мити, і лише коріння деяких рослин (наприклад, лопуху) треба тільки обчи­щати від землі щіткою і, звичайно, перед сушінням роз­різати вздовж.

Зберігати висушені рослини завжди треба в паперо­вих кульках або в обгортках, підвішеними; якщо ж про­сто в ящичках, то їх попередньо треба застилати всере­дині папером. Строк придатності для трави — один рік, для коріння, плодів і насіння —два роки і навіть більше. Приміщення для зберігання висушених рослин треба ви­бирати сухе й прохолодне, тобто горища або кімнати, в яких ніхто не живе.

Leave a Reply