You are here: Home > Лікарські рослини > Застосування лікарських рослин

Застосування лікарських рослин

Унаслідок розвитку хімічної науки активні речовини бага­тьох рослин за нашого часу виділені в чистому вигляді та широко застосовуються в медицині. Одначе, як засвідчує практика, фармакологічна дія препаратів із лікарських рослин відрізняєть­ся від дії виділених із речовин.

Неоднаковий і їхній хімізм. До­свід застосування лікарських рослин говорить про те, що комп­лекс сполук, які містяться в них, має більш різноманітну дію, ніж окремі компоненти. Ось чому ліки рослинного походження займають, як і раніше, почесне місце в арсеналі фармакологіч­них засобів.

На сучасному етапі розвитку вітчизняної медицини 5 лікарсь­кої справи народний досвід лікування, вікові знання широко застосовуються у повсякденній практиці лікарів усіх напрямів і спеціальностей. Ботаніки, фітотерапевти, фармакологи наполе­гливо працюють над розкриттям таємниць зелених скарбів. На допомогу вченим приходять історичні відомості про рослини, я також легенди, перекази й міфи, що містять не тільки містику та забобони, фантазії та мрії, але й точні та тривалі народні спостереження.

Багато з них забулися, втрачені через лихоліття. Чимало відроджується знову. А рослини, як і раніше, лікують і тішать людей, супроводжують майже всі знаменні події в їхньо­му житті — і радісні, і печальні.

Ароматичними речовинами користувалися  для посилення впливу на людей жерці Єгипту, Індії, Непалу та інших країн.

Як знаємо, священнослужителі християнських церков і сьогод­ні ще вживають димування фіміаму, ладану, чебрецю, лаванди та інших запашних рослин для створення відповідного настрою у віруючих, аби збудити почуття благоговіння перед могутністю бога, перед таємничістю обрядів.

Низка православних свят супроводжується ароматом певних рослин: зелені святки — па­хощами чебрецю, м’яти, чорнобривців, щойно скошених трав; вербна неділя — запахом пробудженої верби, а свято міаковія —терпкими пахощами чорнобривців, м’яти, чебрецю, меліси та ін.

Воїни й учасники спортивних змагань Еллади та стародав­нього Риму вживали збудливі і підбадьорливі запашні речови­ни з метою підвищення тонусу м’язів та загального нервового стану. Так само широко використовувалися всілякі духи й туа­летний оцет. Уже тоді знали, що пахощі троянди сприяють від­новленню сил при перевтомі й знервованості, а запах м’яти по­ліпшує настрій.

Tags:

Leave a Reply