You are here: Home > Лікарські рослини > Морква

Морква

Даукарин — препарат, що застосовується для лікування хронічної коронарної недостатності, а каротин, або провітамін А,— це так би мови­ти напівфабрикат, який в організмі людей і тварин перетворюється у вітамін А, що конче потрібний для розвитку молодого організму.

А наз­вою і походженням вони зобов’язані моркві, латинська назва якої Даукус карота. Морква сприяє лікуванню ниркокам’яної хвороби, кашка з неї — загоюванню опіків і гнійних ран.

На Україні районовано такі сорти: Артек, Бірючекутська 415, Віта­мінна 6, Нантська харківська, Нантська 4, Шантене сквирська, Шанте-не 2461 і Рогнеда.

Сійте насіння якомога раніше, але про підготовку грунту слід потурбу­ватись уже з осені. Внесіть по 40—50 г суперфосфату і калійної солі на 1 м2, глибоко перекопайте і вирівняйте. Навесні, як тільки зійде сніг і виспіє грунт, додайте по 20—ЗО г сечовини, заборонуйте важкими грабля­ми і сійте заздалегідь підготовлене насіння.

Кращий спосіб сівби — широкими смугами (12—16 см), які розміщуйте через ЗО—45 см. На­сіння моркви сходить дуже повільно — через 15—20 днів. Тому, щоб проводити сліпе шарування до появи сходів, до її насіння підмішуйте не­велику кількість насіння редиски, яка сходить раніше.

Густі сходи прорвіть на початку утворення коренеплодів. В цей же час підживіть, розчинивши в 10 л води 20—25 г сечовини, калійної солі і 30—40 г суперфосфату. На півдні і сході республіки поливайте через 10—12 днів, витрачаючи на 1 м2 по 50—60 л води.

Leave a Reply