You are here: Home > Лікарські рослини > Меліса

Меліса

Називають цю рослину мелісою лікарською, лимонною м’ятою або мелісою лимонною, тому що її листя має запах лимона. Це насамперед лікарська рослина, що застосовується від головних болів, для поліп­шення діяльності серця, шлунково-кишкового тракту, заспокоєння болю у суглобах.

Як овоч застосовують для соління овочів, яким меліса надає аромату, пружності і міцності. Пагони і листя збирайте на початку цвітіння.

Ця рослина — прекрасний медонос. У перекладі з грецької мови слово «меліса» означав «бджола». Якщо пасічник натре руки і обличчя листям меліси — його не будуть жалити бджоли. Запах меліси приваблює на город і в сад бджіл і різних комах, вони сприяють кращому запиленню рослин, підвищуючи їх урожай.

Сухе листя меліси відлякує міль, мишей, захищає продукти від плісняви.

Це багаторічна рослина, яку можна розмножувати поділом куща, кореневищами, живцями і насінням (краще через розсаду). Рядки рослин розміщуйте через 40—50 см, а рослини в рядку через 20—ЗО см. Догляд включає ранньовесняне розпушення грунту, підживлення азотни­ми добривами (250—300 г на 10 м2), проривання й поливи.

Leave a Reply