You are here: Home > Лікарські рослини > Лопух. Лікувальні властивості

Лопух. Лікувальні властивості

Спосіб лікування застарілої екземи.

Для внутрішнього лікування чягтярілпї екземи треба вживати відвар кореня лопуху (15,0 — 200,0), по одній столовій ложці, 4 рази на день, перед їдою.

Для зовнішнього лікування треба взяти 4 — 5 столових ложок подрібненого кореня на відро води, прокип’ятити й дати вичахнути до середньої теплоти. В цьому ще теп­лому відварі намочити вчетверо складене простирадло, завширшки таке, щоб було на весь тулуб від пахов до кісточок на ногах, викрутити його, але не зовсім, і швид­ко й тісно укутати ним хворого.

Причому між ногами у хворого треба прокласти частину простирадла, щоб голе тіло однієї його ноги не доторкалося безпосередньо до тіла другої ноги. Не давши простирадлу вихолонути, уку­тують хворого точно так само сухим простирадлом, а потім тонкою вовняною ковдрою. Тісно укутавши хворо­го, закріпити простирадла та ковдру булавками й зали­шити хворого на півтори — дві години в постелі, укутавши його, а якщо він засне, не будити його й розкутати, аж як він прокинеться.

Так можна робити тільки раз на добу (краще наніч) і через 6 днів треба робити перерву на добу. Ці ком­преси треба продовжувати доти, поки на тілі, яке вже очистилося від екземи, стане виявлятися легкий висип — так званий легкий рецидив. Через один — два дні цей ви­сип зникне, і лікування треба вважати закінченим.

Лікування триває два — три тижні.

Оригінальний народний спосіб лікування ревматизму. Маззю із кореня лопуху (краще, якщо з свіжого) хворий натирає всі свої хворі суглоби, лягає в лазні на піл або полицю, де поступово посилюється пара, і там він протягом півгодини п’є малими ковтками з проміжками теплий відвар кореня лопуху в кількості однієї склянки.

Через 15—20 хвилин хворий починає дуже потіти. Він продов­жує лежати на полу доти, поки його тіло не стане сухим, хоч у лазні багато па­ри. Спрагу хворий за­спокоює сироваткою з молока.

Після того, як хворий зійде з полу, він знову натирає собі всі суглоби цією самою маззю, обкладає ватою або клоччям і забинто­вує. В такому стані він повинен пробути дома в постелі всю ніч до ран­ку. Виходить швидкий і чудовий результат.

Leave a Reply