You are here: Home > Лікарські рослини > Лікувальні властивості троянди

Лікувальні властивості троянди

За давніх часів троянду використовували для лікування багатьох захворювань. Про це маємо відомості в Гіппократа й Галена, Цельса й Авіценни. У  книзі Арнольда із Вілланови «Салернський кодекс здоров’я» є чимало рядків, присвячених лікуванню за допомогою троян­дових препаратів.

Народна медицина рекомендує пелюстки троянд як слабо в’яжучий та протипроиосний засіб. Вживають їх і при захворюннях легенів і очей, проти кашлю.

А болгарські вчені змусили королеву квітів — запашну троянду, котра понад 300 років має свою ефірну олію на експорт у всі кінці світу, виконувати іншу, не менш відповідальну милосердну роль.

З неї одержали препарат розалін, клінічні випробування якого дали чудові наслідки при лікуванні хвороб жовчного міхура.

Трояндова олія використовується і як  протигнильний засіб  при абсцесах у легенях та легеневій гангрені. Вона анемізуе  слизову оболонку дихальних органів та діє спазмолітично на бронхіальні м’язи. Призначається олія при бронхіальній астмі та застосовується у вигляді ін’єкцій.

Болгарська фітотерапія використовує квітки білої троянди, що містить смолисті та слизові речовини, як добрий проносний і глистогінной засіб, особливо для маленьких дітей.

А квітки червоної троянди, котрі мають 15—20% катехінових танінових речовин, кверцитин (флавоновий глікозид) та ціанін (антоціановий глікозидний барвник), використовуються як ефективний в’яжучий і зміцнювальний засіб при проносах та катаральних шлунково-кишкових захворюваннях.

Квітки червоної троянди мають протизапальну дію, а тому під час ангіни і запалення ясен вживаються у вигляді полоскань. Внутрішньо вживають настій, який готується так: 5—10 г подрібнених пелюсток (2—З столові ложки) заливають двома склянками окропу (добова доза для дорослих, а для дітей — на два дні). Такий самий настій рекомендується для полоскання горла та ясен.

Tags:

Leave a Reply