You are here: Home > Лікарські рослини > Кукурудза,маїс

Кукурудза,маїс

Кукурудза,маїс з лікувальною ме­тою використовують приймочки, або стовпчики жіночі з косами (волоссям).

У науковій медицині використовують приймочки (стовпчики) кукурудзи, а в народі — коси (волосся) її. Щоб не помилятися при заготівлі, треба виразно уявля­ти, що приймочки, або стовпчики,— це жіночі квітки на качанах (потрібні для лікування), і їх не слід сплутувати з чоловічими квітками, що вгорі рослини, на волоті; коси (волосся) містяться під обгортками качанів.

Приймочки кукурудзи збирають звичайно в червні— липні (коси на цілком дозрілих качанах), сушать у тіні, зберігають цілими або дрібнопорізаними, а іноді пере­тирають на порошок.

Екстракт з сухих приймочок кукурудзи в науковій медицині має широке застосування. Це кровоспинний, сечогінний, заспокійливий і протизапальний (при запа­ленні жовчного або сечового міхура) засіб.

Ці ліки роз­чинюють камені (в нирках або сечовому міхурі), а також е очисним, зміцнювальним і жовчогінним засобом.

У народній медицині застосовують відвар самих лише кукурудзяних кіс (волосся) у багатьох подібних випад­ках, а особливо при жовтяниці й хворобі печінки, при жовчнокам’яній хворобі, а також при всіх жіночих хво­робах як кровоспинний, регулюючий і заспокійливий засіб. Як заспокійливий і сечогінний засіб, цей відвар усуває серцеві набряки.

Кукурудзяні приймочки або коси (волосся) треба зберігати в сухому місці, щоб зберегти їхні цілющі вла­стивості.

Способи застосування. Відвар: 10,0—200,0; по одній столовій ложці, через три години.

Екстракт: 20,0; по 30—40 крапель, 2—3 рази на день, перед їдою.

Leave a Reply