You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Коноплі посівні

Коноплі посівні з лікуваль­ною метою використовують сім’я, цвіт і листя.

Зустрічаються і в дикому або здичавілому стані повсюди. Коноплі всі добре знають, тому нема потреби наводити тут докладний бота­нічний опис їх.

У плодах конопель — сім’ї — багато жирної олії та обволікаючої речовини, тому ліки з конопляного сім’я використовують у народній медицині.

В гомеопатії вживають есенцію з свіжих верхівок стебел (з квітками й листочками).

В тібетській медицині використовують сім’я конопель.

У народній медицині конопляне сім’я застосовують досить широко й різноманітне, зрідка використовують також і полову.

Зовнішньо і сім’я й полову (іноді) застосовують у ви­гляді припарки, яка є пом’якшувальним і болетамуваль­ним засобом при грудниці — жіночій хворобі (застосо­вують олію з крохмалем як мазь), при хворобах очей (кладуть примочку з відвару або настойки, розведеної у відношенні 1 : 10), при хронічному ревматизмі (роб­лять компрес з сім’я або полови), при опіках і наривах (кладуть примочку з олії або м’ятого сім’я).

Всередину конопляне сім’я вживають як очисний і зміцнювальний засіб при водянці (у вигляді відвару або настойки), при золотусі, геморої, при хворобах сенівника (вживають так зване сім’яне молоко)7~Конопляне сім’я вживають також і як сечогінний засіб, особливо корис­ний (також у вигляді сім’яного молока) при затримці сечі (у дітей), і, нарешті, при туберкульозі легень (вжи­вають у вигляді настойки).

Мазь із конопляної олії з крейдою в народі застосо­вують від мозолів.

Способи застосування. Відвар: 20,0—200,0; по одній—дві столові ложки, три рази на день.

Настойка: 25,0; по 20 крапель, три рази на день.

Молоко з конопляного сім’я роблять так: сім’я труть у череп’яній посудині (або товчуть його у чому-небудь) і до цього розтертого сім’я поступово додають води — виходить біла, схожа на молоко, рідина.

Leave a Reply