You are here: Home > Лікарські рослини > Кілька народних рецептів для зовнішнього вживання деревію

Кілька народних рецептів для зовнішнього вживання деревію

При запаленні шкіри до хворих місць при­кладають потовчене листя деревію або змазують ці місця маззю з деревію: жменю квіток і листя розтирають в одно­рідну масу і змішують з несоленим топленим свинячим салом (смальцем). Так сам:о готують і мазь з живокосту, тільки замість листків і квіток беруть свіжий корінь і розтирають на пасту. Мазь рекомендується готу­вати невеликими порціями, застосовувати свіжу.

Трапилася прикрість — ви поранилися в полі, у дворі. Тоді шукають деревій, беруть його листки (вони соко­витіші за квітки), міцно розминають (по можливості чис­тими) пальцями і прикладають до рани. Після цього зде­більшого, як я міг спостерігати, рана загоюється за З — 5 днів без сліду нагноєння. Навіть рани від серпа, які звичайно швидко нагноюються і повільно загоюються, як і рани від порізу ножем, плугом, сокирою, зроблені на полі, в умовах далеко не санітарних, загоюються швидко. Ось чому цю чудову рослину народ назвав кровавником.

Усе ж передозовувати деревій, особливо його суцвіття, не рекомендується. Протипоказаний він вагітним.

Подрібнені листочки деревію, змішані з товченим на­сінням ячменю і кількох зерен гіркого перцю, є чудовим кормом для індиченят.

Траву, листя і квіти деревію, висушені в затінку, три­мають у закритих коробках. Максимальний строк збері­гання листя і трави — 2 роки, квітів — 5 років.

Leave a Reply