You are here: Home > Лікарські рослини > Герані

Герані

В Україні ботаніки налічують 25 її видів. Можу стверджувати, що всі герані мають лікувальне використання. Деякі з них, без сумніву, ефективні. Одні види описую нижче, а герань криваву — червону – включаю до патентів, чи «ноу-хау», нашого народу.

У вдумливого та критично настроєного читача з’явить­ся думка: а де ж ці герані для людей, в якій аптеці? Слушно, чи не так? Звичайно, на такі обвинувачення є цілий ряд теж слушних виправдань, яких хворі люди не хочуть розуміти. Для них один аргумент: помагає — значить повинно бути в аптеках, незалежно від того, чи це офіційне (тобто лікарське), чи офі­ціальне (подане в -«фармакопеї»), чи неофіцінальне і неофіційне.

Перелічу лише принаду для молодих дослідників — деякі хвороби, при яких доцільна, наприклад, герань лісова: поноси, коліти, запалення анальної (вихідної) частини прямої кишки; як обволікаюче і в’яжуче; для полоскання слизової порожнини рота, в тому числі й при кровотечах її, наприклад, ясен (гингівіт); запалення шкіри, опіки, рани; погане згортання крові; ще й при такому захворюванні, як лімфогранулематоз.

Природа наша багата різними видами гераней. Але ж герані — неофіцінальні при нашій нестачі ліків. Чи не дивно?

Leave a Reply