You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Евкаліпт кулястий

Евкаліпт кулястий з лі­кувальною метою використовують його листя.

Евкаліпт— високе, іноді гігантське (до 150 м заввиш­ки) вічнозелене дерево з родини миртових з ланцетовидними, синюва­то-зеленими, багатими на еферну олію листками та з квітами   в їхніх   пазу­хах.

Батьківщиною евка­ліпта є Австралія і Нова Зеландія. У нашій країні це дерево досить широко вирощують тепер на Кав­казі, в Криму та в усіх інших південних районах.

Велике поширення евкаліпта пояснюється широким використанням цього дерева: його лис­тя — для потреб меди­цини, кори — для дублен­ня шкіри та інших мате­ріалів, деревини — для виготовлення меблів та для суднобудування. Крім того, як красиве де­рево, яке до того ще й оздоровлює повітря сво­їм смолистим запахом, евкаліпт розводять і з де­коративною метою. Це дерево е також і пре­красним медоносом.

Хімічний склад евкаліпта достатньо вивчено. Встанов­лено, що в ньому багато дубильних речовин, ефірної олії та фітонцидів.

У фармакологічному відношенні препарати з листя евкаліпта є корисним засобом, який виявляє відхарку­вальну, в’яжучу, болетамувальну, протималярійну і го­ловним чином протигнильну та дезинфікуючу дії на ор­ганізм.

Евкаліптова олія, а особливо чистий цинеол з неї, ви­являють чудову антипаразитну дію: ці препарати відля­кують і навіть убивають комах (комарів, москітів та мурашок).

У науковій медицині препарати з евкаліпта цілком визнано (хоч їх все-таки й рідко застосовують) як доб­рий дезинфікуючий засіб, у три рази сильніший за кар­болову кислоту і не такий отруйний, як вона, а до того ж ще й має приємний запах.

Ліки з евкаліпта є також добрим відхаркувальним, болетамувальним і відтяжним засобом. У цих випадках, а також і від малярії, вживають як внутрішній засіб відвар або настойку з евкаліптового листя.

Листя цього дерева ціниться завдяки ефірній олії, яка є в ньому. Препарати з евкаліптового листя застосовують і як зовнішній засіб при наривах, ранах (як знезара­жуючий засіб) та при різних підшкірних гнійних запа­леннях, а також при білях (як дезинфікуючий і в’яжучий засіб).

Ефірну олію з евкаліптового листя (її продають в ап­теках) застосовують для вологих інгаляцій, вдихань, для полоскання і для втирання як болетамувальний і від­тяжний засіб: при невралгії, ревматизмі та люмбаго (біль у попереку або ломота в спині), а також як досить активний засіб знезаражування при ранах.

При внутрішньому вживанні евкаліптової олії не по­мічено ніяких шкідливих побічних явищ, отже вона не подразнює нирок навіть у осіб, які хворіють на нефрит.

Способи застосування. Відвари: 1) для внутрішнього вживання й полоскання: 10,0—200,0; по од­ній столовій ложці, три рази на день;

2) для промивання ран, спринцювання й змочування тампонів: 30,0—200,0. Цього відвару достатньо одну—дві склянки на літр води.

Настойка: 20,0; по 20—25 крапель, три рази на день (є й готова настойка в аптеках).

Leave a Reply