You are here: Home > Лікарські рослини > Чагарники

Чагарники

Навесні можна висаджувати вічнозелені або листопадні чагарникові рослини. Вічнозелені обрізуйте навесні до початку росту. Листопадні за строками обрізування діляться на дві групи залежно від часу зацві­тання.

До першої належать чагарники, квітки яких утворюються на гілках нинішнього року: бузина чорна, будлея Давида, тамарикс, верби, кизили. Рано навесні до початку росту на них зріжте майже всі гілки, залишаючи по кілька бруньок в основі пагонів.

У молодих рослин укоротіть лише верхівки приросту минулого року. До другої групи нале­жать чагарники, квітки яких утворюються на прирості минулого року: дейція, спіреї (таволги), чубушники (жасмини), їх обріжте після цві­тіння.

Троянди. Якщо восени не встигли їх висадити, то зробіть це якомога раніше навесні. Перед садінням коріння опустіть на кілька хвилин у су­міш із води, двох частин глини, однієї частини коров’яку і однієї таблетки гетероауксину. Засипаючи коріння землею, стежте, щоб коренева шийка була на 2 см нижче рівня грунту. Висаджені троянди підгорніть землею на 15 см і розкрийте, як тільки вони почнуть рости.

Після розмерзання грунту зніміть вкриття з троянд, висаджених у минулі роки. Робіть це обережно і краще ввечері або в хмарний день.

Після звільнення від землі троянди обріжте і обприскайте мідно-мильним розчином — ЗО г купоросу, 300 — мила на 10 л води.

Сильнорослі пагони обрізуйте слабо, пагони середнього росту — помірно, а слаборослі — сильно. Обрізуйте до набрякання бруньок добре нагостреним секатором або садовим ножем, щоб зріз був косим на відстані 0,5 см від сплячої, обов’язково зовнішньої бруньки.

Висаджені однорічні троянди при формуванні обрізуйте наполовину, залишаючи до п’яти бруньок, вирізуючи слабкі пагони; у дворічних троянд однорічні пагони обрізуйте на верхню бруньку, під квіткою, що відцвіла, а однорічні — коротко, на три бруньки.

На трояндах віком 3 — 5 і більше років спочатку проведіть санітарне обрізування, видаляючи недорозвинуті, мертві пагони і ті, що ростуть в середину куща.

Щоб троянди рано зацвіли, обрізуйте їх слабо, а для одержання великих квіток яскраво вираженого кольору — сильно.

Чайно-гібридні троянди швидко відростають, всі бруньки дають квіткові пагони, тому обрізуйте їх коротко, на 3—5 бруньок.

У ремонтантних троянд квітки утворюються із середніх і верхніх бруньок. Обрізуйте помірно на 6—8 бруньок. З нижніх бруньок сформуй­те пагони, які дадуть квітки наступного року. Сильнорослі сорти обрізуй­те на 10—12 бруньок.

Троянди флорибунда не повинні мати пагонів старше двох років. При слабкому обрізуванні вони зацвітуть рано, при сильному — в серпні. Дрібноквіткові сорти поліантових троянд обрізуйте на 2—3, крупноквіт-кові — на 4—5 бруньок.

У витких троянд видаляйте лише ослаблені, сухі пагони та ті, що переплітаються. Штамбові (чайно-гібридні) троянди обрізайте слабо. У штамбових троянд плакучої форми два пагони на протилежних боках куща обріжте на 15 — 20 см, щоб забезпечити рясне цвітіння в наступно­му році.

Після обрізування хмиз винесіть за межі розарію, на 1 м2 внесіть З—5 кг перегною, 12—15 г сечовини, 20 — суперфосфату і 10—15 г калійної солі, грунт перекопайте і вирівняйте лопатою і важкими граблями, звільняючи голову куща

Leave a Reply