You are here: Home > Косметика > Зморшки

Зморшки

Молода здорова шкіра пружна, гладенька, щільно натягнута. З віком вона жовтіє, стає сухою, шорсткою, втрачає свою пружність, на ній з’являються зморшки, борозенки і складки.

Утворення зморщок відбувається поступово. Спочатку вони з’являються на лобі, потім у напрямку від носа до підборіддя, біля зовнішніх кутів очей і, нарешті, на шиї, переніссі, підборідді та верхній губі.

Зморшки можна спостерігати у людей різного віку. Іноді вони з’являються на обличчі ще в молодому віці. Чим це пояснюється? Перш за все — різними звичками, що зумовлюють часті скорочення мімічних м’язів, на­приклад, наморщування лоба, примружування очей (зви­чайно від сонця).

Манера сміятись також сприяє утво­ренню зморщок; у деяких людей сміх спричинює різке скорочення всіх м’язів обличчя: складки, що утворились під час сміху, віялом розходяться по всьому обличчю.

Передчасне утворення зморщок спостерігається також при неправильному положенні голови під час сну. Багато людей сплять, підкладаючи висота під голову подушки; голова при цьому схиляється на груди, а на шиї та на підборідді утворюються зморшки.

Перенесені інфекційні, хронічні захворювання, пору­шення нервової та ендокринної систем, жіночі, шлунко­во-кишкові та інші хвороби знижують загальну опірність організму, зменшують пружність шкіри й вона починає зморщуватись.

Немалу роль у розвитку зморщок у молодих людей відіграють різні зовнішні впливи: тривале перебування на сонці та вітрі, температурні коливання повітря, його надлишкова сухість чи вологість.

Шкіра, яка зазнавала тривалого розтягування, не може швидко скоротитись, вона відвисає, вкривається зморш­ками.

Немало дівчат з гарною шкірою зловживають частим умиванням і особливо припудрюванням обличчя. А між іншим, застосування пудри призводить до висушування шкіри і створює сприятливі умови для утворення зморщок. Цьому запобігають профілактичні заходи і правильний догляд за шкірою.

Вже   на   третьому   десятку   років   життя   зморшки   є наслідком в’янення шкіри. У віці між ЗО і 40 роками кількість зморщок значно збільшується і досягає макси­муму до 55 – 60 років.

Шкіра людини похилого віку зазнає значних змін: вона втрачає свою щільність і пружність; внаслідок стоншення підшкірної жирової клітковини, переродження й загибелі еластичних волокон вона розтягується й опускається; при цьому різко видаються щелепні кістки, чітко виявляються носо-губні складки, збільшується об’єм підборіддя, шиї, потилиці.

Неправильна думка, ніби уважний догляд за шкірою слід розпочинати після появи зморщок. Набагато легше запобігти захворюванню, ніж лікувати його. Якщо починається різке окреслення зморщок на лобі, у носо-губній і підборідній складках, а шкіра стає в’ялою, необхідно серйозно подумати про правильний догляд за обличчям.

Дуже корисні гарячі вологі компреси, а після них споліскування холодною водою. Для компресу беруть невеликий рушник (краще махровий), складають учетверо і середину його опускають у кип’яток.

Потім рушник ретельно викручують, тримаючи його за кінці обома руками. Після цього його розправляють і обережно підносять до нижньої частини обличчя. Коли рушник буде охоплювати підборіддя, кінці його піднімають і зводять над головою.

Таким чином перед обличчям утворюється трикутний простір, наповнений парою. Компрес можна тримати на обличчі доти, доки він дає приємне відчуття. Шкіру обличчя необхідно змастити жирним (краще вітамінізованим) кремом як до, так і після компресу.

Після гарячого компресу (перед споліскуванням холодною водою) корисно робити овочеві, фруктові, ягідні, дріжджові, білкові чи яєчні маски.

Для запобігання зморшкам добре діє примочка з соку алое — по 10 хв 2-3 рази на тиждень. Алое витри­мують перед цим 14 днів у темряві при темпера­турі +10° С.

Корисно вранці вмивати змащене жирним кремом обличчя і шию холодним розчином кухонної солі (одна чайна ложка на склянку води) чи настоями міцного чаю, ромашки.

Ввечері шкіру слід очищати тонізуючим розчином з трав, який можна приготувати так: по 1 чайній ложці ромашки, м’яти, звіробою і липового цвіту заварити у 2 склянках кип’ятку. Потім рідину треба настояти, охолодити, процідити через марлю й додати до неї столову ложку одеколону (квіткового) чи 2 столові ложки горілки.

Одержаним розчином слід витирати шкіру обличчя щодня ввечері. Можна також витирати обличчя й такою рідиною: 1 чайну ложку меду розводять у склянці теплої води. Після охолодження додають сік, віджатий з половини лимона.

Як вранці після вмивання, так і ввечері після очищення лосьйоном чи тонізуючою рідиною шкіру обов’язково слід змастити кремом, причому вранці рекомендується змащу­вати кремом мокру шкіру, а потім промокнути її рушником.

При наявності зморщок корисні такі рухи: щипання, натискання, які повторюють по 5-Ю разів на кожній наявній або тій, що намічається, зморшці чи складці обличчя і шиї.

Для цього великий і вказівний пальці розміщують паралельно один до одного, але обов’язково перпендикулярно до кожної зморшки чи складки (особ­ливо носо-губної і вертикальної на лобі).

Надавлюють вглиб, до кістки міцним рухом, після чого пальці розслабляють. Роблячи такі ж натискання і розслабляння, пальці переміщують вздовж зморшки залежно від її розташування. Внаслідок таких рухів глибина залягання зморщок і складок зменшується, а деякі стають мало­помітними.

Якщо у вас починають утворюватись зморшки на підборідді, друге підборіддя чи порушується овал обличчя, рекомендується підв’язувати, ніби піднімати щоки і овал бинтом на ніч. Це створює тимчасовий спокій м’язам і шкірі, але не слід туго затягувати бинт. Крім того, під пов’язкою слід розправити шкіру, щоб не утворювались штучні складки.

Tags: ,

Leave a Reply