You are here: Home > Косметика > Здоровий сон

Здоровий сон

Сон — це найкращий відпочинок для всього організму. Під час сну організм ніби оновлюється, набирається нових життєвих сил, заспокоюється перевтомлена нервова сис­тема. Поспавши 7-8 год на добу, людина прокидається бадьорою, працездатною. Молоді жінки повинні спати довше. Недосипання знижує працездатність, спричинює головний біль, похмурий настрій, обличчя стає жовто-сірим.

Не слід читати книжки за рахунок часу, відведеного для сну, займатись домашнім господарством тощо. Систематичне недосипання призводить до виснаження нерво­вої системи, ослаблення і раннього старіння всього організму. Якщо ви погано засинаєте, то намагайтесь перед сном не вести надто емоційних розмов, не приймати холодний душ, не пити міцної кави або чаю, не наїдатись.

Останній раз можна добре попоїсти не пізніше 7-8 год. вечора, а на ніч — лише склянку кислого молока, кефіру чи фрукти. Корисно за годину до сну здійснити прогулянку на свіжому повітрі, а безпосередньо перед сном для загального заспокоєння прийняти теплу ванну (чи хоча б ванну для ніг). Намагайтесь не думати про свої денні турботи і головне   про неприємності.

Для того щоб краще заснути, корисно, лежачи у постелі, зовсім розслабити м’язи і зробити кілька глибоких вдихів і повільних видихів. Так, при вдиху слід порахувати до 5-6, а при видиху — до 8-10. Це ритмічне діафрагмальне дихання (до повного западання живота) поліпшує насичення крові киснем і знімає надлишкове збудження нервової системи. Кожен знає, що сон при відкритому вікні чи кватирці дуже корисний, та коли холодно, треба тепліше вкриватись, оскільки холод заважає сну.

Доброму сну сприяє зручна, помірно м’яка постіль. Голова під час сну повинна лежати на плоскій вузькій подушці. Спати краще на спині. Це положення допомагає повнішому розслабленню м’язів, рівномірному кровообігу, а також є профілактикою проти утворення ранніх зморщок на шиї та подвійного підборіддя.

Прокинувшись вранці, не потрібно зіскакувати відразу з постелі. Спочатку зробіть кілька гімнастичних вправ, глибоко й ритмічно подихайте і лише після цього вставайте з ліжка. Після виконання ранкової гімнастики і найпростішого догляду за шкірою обличчя й тіла обов’язково поснідайте.

Не забувайте, що сніданок повинен бути ситним і калорійним, для цього можна використати такі продукти:

вівсяну, перлову, ячмінну, пшоняну, рисову каші; салати з тертої моркви з яблуками або медом, редьки з буряком (відвареним), капусти свіжої, капусти квашеної з олією, вінегрет; напої з відвареної шипшини, вітамінний чай з медом, узвар.

Дуже корисні  сніданки з  вівсяних  пластівців: 2 повні ложки вівсяних пластівців залити 6 ложками перевареної холодної «оди і поставити на ніч. Вранці додати 3 ложки холодного перевареного молока, 1 ложку цукру, 1 яблуко, сік 1 лимона; або 6 ложок вівсяних пластівців, 5 ложок перевареної холодної води, 1 ложка молока, 1 ложка меду, 4 –5 подрібнених горіхів. Готувати за попереднім рецептом.

Tags: ,

Leave a Reply