You are here: Home > Косметика > Застосування троянди в парфюмерії

Застосування троянди в парфюмерії

Важко переоцінити значення королеви квітів і в парфюмерії, Душу квітки, образ оспіваної поетами троянди парфюмери від­бивають в різновидах духів: «Троянда», «Чайна троянда», «Долина троянд», «Троянди Криму», «Біла троянда», «Луна», «Золо­та троянда», «Дівчина з горщиком троянд» тощо.

Одначе існує ціла низка парфумів фантазійного напряму, де «нота» троянди надає своєрідності, оригінальності й неповторності всьому ароматові. Це духи «Шипр», «Вечір у Львові», «Золоте руно», «Надежда», «Летний сад», «Афродіта», «Легіт», «Белаясирень», «Етикет», «Гурзуф», «Прем’єра», «Фенікс», «Увлечение», «Русская красавица», «Новая заря», «Ярославна», «Кремль» та ін.

Крапля трояндової олії зберігає в собі казковий світ роз­квітлої троянди. Косметологи знають французький вислів: «Трояндова вода дає життя шкірі». І справді, вона добре діє на шкіру, має слабо в’яжучу та дезинфікуючу дію, пом’якшує і тонізує шкіру.

У спеціалізованих магазинах можна придба­ти лосьйони, що в своєму складі містять трояндову олію. Це, зокрема,такі: «Трояндова вода», «Ранок», «Молодіжний», «Фі­ніш», а також туалетна вода «Трояндова», фітошампунь «Троян­да».

Віск, насичений запахом троянд, є складником біокрему «Флора», кремів «Увлажняющий», «Ольга», «Малахіт». Трояндо­ва олія входить до емульсійного крему «Огіркове молочко» та до крему «Балет».

Зі свіжих пелюсток троянди можна приготувати настій для обтирання сухої, а також чутливої та старіючої шкіри: 2 столові ложки дрібно нарізаних пелюсток залити склянкою окропу, обгорнути рушником і настояти 20—30 хв, а після охолодження процідити.

Чисту трояндову воду готують шляхом перегонки свіжих пе­люсток водяною парою. Така вода дуже запашна, на її поверхні часто плавають щонайтонші скалки трояндової олії. Зберігати цю воду треба в прохолодному місці в щільно закоркованому скляному посуді.

Трояндова вода має чималий вміст фенілети­лового спирту і діє антисептичне при запаленні очей. Штучна трояндова вода, яку одержують, розчиняючи трояндову олію в дистильованій воді, тільки й того, що пахне, як природна, але вже не має таких самих цілющих властивостей.

Leave a Reply