You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Зачіски

Розвиток сучасної моди неможливо уявити без розвитку перукарського мистецтва, яке започаткували стародавні єгиптяни. Незважаючи на примітивність косметичних засобів, вони вміли фарбувати волосся хною і знебарв­лювати його.

Вже тоді застосовувалась завивка волосся на залізний стрижень «каламіс». Як прикраси використо­вували срібні та золоті обручі, діадеми, стрічки, квіти. Єгиптяни були віртуозними майстрами і в мистецтві перук, створюючи зачіски надзвичайної краси й витон­ченості.

Вони значно збільшували розміри голови, пору­шуючи, здавалось би пропорції фігури. Але витонченість єгиптянок, пластика їх рухів були настільки досконалими, що гармонія не порушувалась, величина зачіски здавалась виправданою.

На відміну від єгиптян, греки дали світу приклад простоти, доведеної до досконалості. Вони стягували волосся і укладали його на потилиці у витончений вузол.Суворому і лаконічному стилю греків Рим протиставив пишність і надзвичайну розкішність, давши волю фантазії майстрів-перукарів. Саме римляни почали застосовувати доповнення з волосся у вигляді” локонів, шиньйонів тощо. У своїй витонченості знать доходила до того, що замовляла перуки навіть для скульптурних зображень, змінюючи їх залежно від примх моди.

Кожна епоха виробляла свій еталон краси. Цей процес відбувався завжди досить повільно і непомітно, проте поступово створювався єдиний стиль, що відповідав духовному настрою епохи. Єгипетський, грецький і римський силуети збереглись у зачісках до наших днів.

Свого розквіту перукарське мистецтво досягло на­прикінці XVI — на початку XVII століття. Характерні для цієї епохи художні стилі барокко, рококо знайшли своє відображення і в зачісках. Зачіски стали відрізнятись надзвичайною різноманітністю і хитромудрістю форм, при їх створенні використовували доповнення не лише з волосся, а й з стрічок, квітів, пір’я, вуалей тощо.

Наприкінці XVIII століття прагнення пишності дійшло до того, що з волосся стали споруджувати кораблі, башти, кошики з фруктами, укріплюючи такі зачіски на спеціальних каркасах з дроту. Вимагалась настільки велика виконавська майстерність, що створювались ака-

демії перукарського мистецтва. Але все це свідчило не про досконалість художнього смаку, а про марнославне бажання знаті вразити суспільство своїм багатством, адже законодавицями моди були, як правило, королеви, принцеси та знатні дами…

Справжнім переворотом, який ознаменував нову еру в історії перукарської майстерності, стали два винаходи. У 1882 р. француз Марсель запропонував щипці для гарячої завивки, а в 1904 р. німець Нестле винайшов завивку, яка зберігалась протягом півроку і отримала назву перманент. Але повне визнання перманент дістав лише в 20 – 30-ті роки. Шестимісячна завивка потребувала короткої стрижки, зручність і практичність якої з часом визнали всі жінки.

Розвиток промисловості та удосконалення різних тех­нологічних процесів сприяли тому, що мода стала змінюватись із карколомною швидкістю. 1 це було не просто примхою художників-модельєрів, а зовсім звичай­ним прагненням до різноманітності й художньої доскона­лості.

Змінювались фасони костюмів, фактура тканин, оздобленля, довжина одягу. Все це знаходило відо­браження як нд силуетах зачісок, так і на окремих деталях.

Створюючи нові зачіски, художники-перукарі керуються навіть незначними змінами моди. Так, до спортивних костюмів пасують зачіски простих ліній з гладенького волосся.

До нарядних суконь, багатих на оздоблення і мереживо, якнайкраще пасує зачіска з більш пишного волосся з численними завитками і пасмами. Романтичний стиль одягу зумовив виникнення зачіски незвичайної легкості та жіночності.

В останні роки у перукарнях з’явились нові види робіт: стрижка бритвою, укладання волосся феном, хімічна завивка, досконаліша, ніж перманент, яка може бути чудовою основою для найскладніших зачісок з будь-якого волосся, бігуді без резинок, що сприяють створенню м’якіших ліній, затискачі, за допомогою яких можна зробити завитки без бігудів та щипців. Все це дає змогу навіть при короткій стрижці робити витончені жіночі зачіски.

Leave a Reply