You are here: Home > Косметика > Як зберігати одяг. Захист від мілі

Як зберігати одяг. Захист від мілі

Одна з основних умов зберігання одягу — відсутність вологи. Трохи камфори зашийте у невеличку торбинку і покладіть під одяг. Кам­фора добре всотує вологу. Час від часу камфору слід замінювати.

Міль — це маленький метелик. Він сам не псує одягу, а тільки від­кладає яєчка на шерстяні тканини, килими, одяг, губить їх на шафі, на підлозі і т. д. Гусінь, яка виходить з яєчок, крізь найтонші щілини прони­кає в шафи, скрині і псує речі.

Дорослі гусені будують собі кокон. Цей кокон вони прикріплюють в К57тках кімнат, на стінах шафи, па стелі, а також безпосередньо на речах. Через деякий час з кокона вилітає повий метелик. Як же боротися з міллю?

Насамперед треба утримувати в чистоті приміщення, особливо місця збереження речей, обмітати стелі, карнизи тощо. Нафталін та інші засоби слабо діють па яєчка молі.

А тому перед укладанням на збереження речі треба старанно почистити, вибити, провітрити, просушити, а потім покла­сти в місця збереження речей марлеві .мішечки з нафталіном. Килими після чистки треба випрасувати з обох боків через полотнину. Для боротьби з міллю можна використати суміш нафталіну з камфорою, парадихлор-бензол, піретрум, фліцид тощо.

Міль може розводитися також у крупах, сушених грибах і фрук­тах. За цими продуктами треба особливо стежити, просушувати їх і обо­в’язково зберігати в сухому місці.

До останнього часу було відомо: міль поїдає шерстяні, хутряні і шовкові речі. Зараз деякі спостереження показують, що вона не гребує і нейлоном, капроном та деякими іншими синтетичними волокнами. Як то кажуть, «не відстає від моди».

Шерстяні речі добре  зберігаються у целофанових мішечках.

Не загортайте світлий трикотаж у газету — можна забруднити його друкарського фарбою.

Прийшло тепло, речі із хутра треба заховати на кілька місяців. І не просто заховати, а й подбати про те, щоб вони не зіпсувалися, щоб їх не побила міль.

Leave a Reply