You are here: Home > Косметика > Як зберегти поставу стрункою

Як зберегти поставу стрункою

Правильною, здоровою поставою вважають пряму спи­ну, не прогнуту надміру в області таза, невипнуті лопатки, широко і вільно, але не різко розведені й трохи опущені плечі, не втягнуту в плечі шию, високо, але не надміру підняту голову, підібраний, ніби втягнутий, живіт. В такому положенні тіла кровообіг не утруднений, дихання завдяки розправленій грудній клітці вільне.

Відомо, що тренованим тілом володіти легше, тому більше часу приділяйте гімнастиці і спорту. Вони зміцнюють нервову систему, підвищують м’язову силу і стійкість організму до інфекційних захворювань, поліпшують обмін речовин і кровообіг, словом, допома­гають надовго зберегти молодість, красу і здоров’я, а також струнку і гарну поставу.

Ходіть більше пішки – це теж тренування. Під час ходіння намагайтесь ритмічно і глибоко дихати, не розгойдувати стегнами і не розмахувати руками — це негарно. Головне — завжди і всюди тримати себе природно й вільно. І ще одне – не розумійте слово «ходити» буквально. Якщо вам не стороннє почуття самолюбства, то ви повинні не ходити, не бігати, не проноситись, а ніби нести себе.

У сидячому положенні намагайтесь тримати тулуб і голову прямо, бо зігнуте тіло, запалі груди не лише не красиві, а й часто призводять до різних захворювань. Корисно серед робочого дня зробити кілька гімнастичних вправ або трохи походити, їх слід виконувати система­тично, краще двічі на день: вранці перед сніданком та серед дня.

Гімнастику необхідно робити на свіжому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Вона надає бадьорості та підвищує працездатність на весь день, робить поставу гарною, стрункою. Краса постави це також пропорційність тіла та маса його. Важливу роль відіграє вага тіла. Найкраще, коли вона дорівнює зросту мінус 110. Незначні коливання (4-5 кг) вважають нормою.

При калорійній їжі і недостатній рухливості утворюється надмірна маса, їжа повинна бути малокалорійною, але вітамінізованою та помірною за кількістю. Овочі й фрукти можна їсти без обмежень, за винятком картоплі, тому що вона містить багато вуглеводів. Сніданок повинен бути більш багатим, ніж обід, а вечеря — зовсім легка і не пізніше 7 – 8-ї години вечора.

Та головне — гімнастика, ходіння пішки, спорт, водні процедури (особливо корисні сильні струмені душу на місця надмірного відкладання жиру). Не слід худнути швидко, бо при цьому обвисає і зморщується шкіра, а також можуть виникнути деякі захворювання.

Tags: ,

Leave a Reply