You are here: Home > Косметика > Як запобігти випаданню волосся

Як запобігти випаданню волосся

Волосяний покрив людини постійно оновлюється. Тому щоденне випа­дання до ЗО—50 волосків  не повинно турбувати, це — нормальне фізіологічне явище.

Але якщо випадання волосся викликане будь-яким захворюванням і необхідне лікування, то чим раніше поголити голову або підстригтися, тим краще. Тоді значно легше втирати у шкіру різні лікарняні розчини або мазі, зручніше робити масаж і фізіотерапевтичні процедури, призначені лікарем.

Іноді перукар відмовляється зробити жінці з тоненьким, ламким волос­сям зачіску, обрану нею. «Для цього ваше волосся не годиться»,— пояс­нює він.

І справді, добре тримається зачіска лише на здоровому, густому пруж­ному волоссі. Як же цього досягти?

Твердження, що часто мити голову шкідливо,— хибне. Основна умова хорошого стану волосся — чистота. На шкірі голови е багато сальних і пото­вих залоз, їх виділення та шкіряні лусочки змішуються з пилом і забрудню­ють волосся. Щоб позбутися цього, голову слід мити один раз на тиждень туалетним милом «Детское», «Буратино», «Голубь», «Красний мак», «Мир», або відповідним шампунем. Вода має бути м’якою (дощовою, сніговою, ки­п’яченою), температура її—45—50°.

Під час останнього прополіскування у воду рекомендується додати трохи лимонного соку або оцту (для брюне­тів і шатенів) чи настою ромашки (для блондинів).

Непогано мити волосся кисляком, кефіром або яким-небудь іншим мо­лочнокислим продуктом. Кисляк втирають у шкіру голови, і голову зав’язу­ють рушником; через 20—25 хвилин миють волосся теплою водою. Рекомендується чергувати мило чи шампунь з молочнокислими продуктами. Корисно також мити голову яєчним жовтком.

Жирне волосся слід мити не рідше разу на тиждень. Вода вживається тільки м’яка, мило — рідке або дігтярне, яке добре знежирює волосся. Однак постійно користуватися цими милами не варто, бо їх лужні властивості можуть викликати ламкість волосся, тьмяність і навіть аміну кольору.

Реко­мендується чергувати застосування рідкого мила з дитячим або яєчним. Прополіскують жирпе волосся теплою водою, додаючії оцту або лимонного соку. Жирне волосся не слід мити в дуже гарячій воді, бо вона стимулює діяльність сальних залоз.

Якщо волосся дуже жирне і звичайне миття не допомагає, рекомендує­ться знежирення гірчицею. Чайну ложку гірчиці розводять в 2 склянках теплої води, протирають цим розчином шкіру голови, залишають на 7— 10 хвилин, потім змивають теплою підкисленою водою без мила.

Добре знежирює волосся і рослинна фарба — хна. Чайну ложку хни розводять во­дою (півсклянки), втирають розчин в шкіру голови, а через 10 хвилин ми­ють голову теплою водою з милом і ретельно споліскують.

Зміцненню і росту волосся сприяє розчісування його масажною щіткою, яка поліпшує кровообіг у шкірі голови. При розчісуванні злегка натискують щіткою на шкіру, але так, щоб не викликати відчуття болю. Масаж роблять З—4 хвилини один чи два рази па день.

Довге волосся завжди розчісують з кінців, коротке — від коренів.

Інколи при сухому волоссі з’являється лупа. Якщо лупи небагато і по­ява її не супроводиться свербінням, можна лікуватися в домашніх умовах, для чого застосовують крем «Прима» і «Особнй», втираючи їх щодня в шкіру голови.

Вони сприяють зникненню лупи, зміцнюють волосся, посилюють його ріст, стимулюють діяльність сальних залоз і надають волоссю приємного блиску. При користуванні названими кремами змазувати сухе волосся су­мішшю рицини з одеколоном після миття голови не обов’язково.

Якщо шкіра голови свербить, лупа не зникає навіть при правильному догляді,— це ознака захворювання, названого себореєю. В таких випадках звертаються до лікаря і проводять лікування під його наглядом.

Tags:

Leave a Reply