You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Як доглядати за шкірою

Кислим молоком, розбавленим лимонним соком, можна вивести вес­нянки та пігментні плями на шкірі.

Якщо ви хочете очистити і вибілити шкіру обличчя, приготуйте таку суміш: шкаралупку від свіжого яйця залийте лимонним соком, поставте склянку на осонні і, коли шкаралупа розчиниться, перелийте рідину у фла­кон. Одержаним екстрактом змащуйте обличчя 2—3 рази на тиждень.

Нігті набудуть блиску, якщо хоча б раз на тиждень змазувати їх соком лимона.

Замочіть кірочку цитрини у міцному чаю і мийте цією рідиною облич­чя. Шкіра набуде бархатистого відтінку.

Лосьйон «Огуречньй» виготовляють з натурального огіркового екстракту, додаючи пепсин та лимонну кислоту. Сік  має властивості туалет­ної води. Рекомендується для жирної або нормальної шкіри обличчя, робить її матовою, знебарвлює веснянки та пігментні плями.

Взимку треба особливо ретельно доглядати за шкірою обличчя: хо­лод, сніг, вітер — дуже сильні подразники для незахищеної шкіри, яка стає шорхлою, нееластичпою. Косметологи твердять, що цьому лихові неважко зарадити, треба лише неухильно виконувати деякі, зовсім нескладні правила.

По-перше, перед виходом на вулицю, особливо на тривалу прогулянку, не треба мити обличчя з милом, бо мило знімає захисний жировий шар. Не слід змащувати обличчя жирним кремом, адже в ньому міститься вода, і це може призвести до обморожування.

Краще під час сильного морозу чи ві­тру намастити обличчя смальцем, гусячим жиром, вазеліном або кре­мом «Луч».

Якщо ви обморозили обличчя, потріть обморожене місце м’якою вов­няною тканиною або камфорним спиртом. Інколи лижники витирають обличчя снігом. Не робіть цього: шкіра почне шорхнути, можуть з’явитися маленькі ранки.

Якщо шкіра обличчя суха, взимку слід вмиватися один раз на день — увечері кип’яченою водою кімнатної температури. У воду додають гліцерин (1 столова ложка на склянку води).

Дуже суху шкіру треба протерти олією або кислим молоком, а потім промити кип’яченою водою. Перед тим, як ви­йти на вулицю, корисно змазати обличчя тонким шаром крему  і припудрити.

Можна очищати шкіру обличчя підігрітою олією або кип’яченою водою навпіл з молоком. Для цього придатні також рідкі вітамінізовані креми «Утро», «Рассвет». Не забувайте і про живильні креми, які необхідні для сухої шкіри. Тут вибір також великий: «Атласний», «Янтарь», «Восход», «Люкс», «Людмила», «Трембита», «Медовий» тощо.

Якщо шкіра жирна, то вмішатися треба щодня (краще на ніч, але не перед тим, як іти на роботу) і користуватись гліцериновим або борно-тимо­ловим милом. Уранці шкіру обличчя слід очистити лосьйоном «Старт», «Идеал» або «Азлпта».

Щоб не обвітрювались губи, добре користуватись губною помадою, до складу якої входять високоякісні жири. А тим, хто не фарбує губи, можна рекомендувати безбарвну помаду.

Запобігають обморожуванню спеціальні креми «Молодость», «Приз».

В прохолодну пору року можна порадити для обличчя настойку зе­лені кропу і петрушки (1 :1); 1 столову ложку суміші заливають 2—3 склян­ками окропу, настоюють під рушником близько 2 годин. Змочену в теплому розчині серветку прикладають до обличчя на 15—20 хвилин, після чого шкі­ру протирають вологим ватним тампоном.

Навесні та влітку на ніжній чутливій шкірі часто з’являються бурі або коричнюваті цяточки — веснянки. Найкращий засіб проти них — захи­стити шкіру від сонця, особливо навесні, бо в цей час вона найчутливіша до ультрафіолетового проміння.

Капелюшки з великими полями і парасольки — надійні, але не завжди зручні помічники. Тому рекомендується при виході на вулицю користуватися захисними кремами і мазями   («Луч»,   «Молодость»,   «Метаморфоза» «Березовая змульсия», «Приз», «Белоснєжньш» та ін.)

Хорошу профілактичну дію справляє маска з лавандової олії: до 8_10 г крему «Лаполиновмй» (для жирної шкіри беруть, звичайно, інший крем) додають 30—35 крапель лавандового масла, розтирають цю суміш і рівно­мірним шаром наносять на обличчя.

Через 40—50 хвилин крем легенько знімають паперовою серветкою. Робити такі маски доцільно лише ввечері: під дією сонячного проміння лаванда може спричинитися до появи темних плям на шкірі.

Корисно протирати веснянкувате обличчя соком лимона, столовим оцтом, кислим молоком, кремом «Весенний». Якщо веснянки зблідли, замість цих кремів слід застосовувати маски з фруктів, ягід, овочів. Чудову дію справляє огіркова маска з бурою (столова ложка соку свіжого огірка і чайна ложка бури). Тримають маску ЗО хвилин.

У догляді за шиєю найбільш допомагає масаж. Його зручно робити під час миття: двома щітками прогладжують шию протягом 3—4 хвилин знизу вгору, від плеча до голови, потім масажують струменем води (душ). Масаж конче необхідний при схильності до створення подвійного підбо­ріддя.

Змащування кремом рекомендується для тих жінок, у кого шия худа, із зів’ялою, зморшкуватою шкірою.

Якщо шкіра на шиї стане жовтуватою чи потемніє, корисні компреси з перекису водню або суміші гліцерину і лимонного соку (1:1).

У багатьох випадках причиною старіння шиї є уповільнений кровообіг. Утворення подвійного підборіддя часто викликане неправильним положен­ням під час сну. Краще спати взагалі без подушки або на дуже низькій і плоскій подушці. Загальний вигляд шиї поліпшує також спеціальна гім­настика.

Tags:

Leave a Reply