You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Вугри

Поява вугрів на обличчі — це наслідок запущеної, досить поширеної у юнацькому віці (а іноді й у дорослих) хвороби, яка й має назву юнацькі вугри (або вугрове висипання). Це захворювання є наслідком неправильної діяльності залоз внутрішньої секреції.

У більшості випадків вугрове висипання на обличчі з віком поступово зникає. З’являється воно звичайно у людей з жирною, пористою шкірою обличчя.

Вугри бувають чорні (з чорною точковою «головкою») і білі (схожі на зерно проса), запальні та гнійні. Останні у запущених випадках можуть зливатись, утворюючи великі гнійні вузли, які загоюються з негарними рубцями.

Це захворювання потребує допомоги лікаря. Необхідно за його порадою дотримуватись певної дієти, режиму і здійснювати посилений догляд за шкірою обличчя.

На жаль, у багатьох є звичка видавлювати вугри, а це призводить до того, що їх стає більше.

При   підвищеному   саловиділенні   й   утворенні   чорних вугрів видалення їх здійснюють так: обличчя миють гарячою водою з милом і витирають насухо. Ділянки шкіри з вуграми протирають рослинною олією і нами­люють. Потім шматочок марлі посипають сильно подрібненою кухонною сіллю і обережно втирають у намилені ділянки протягом 2 хв, після чого обличчя миють теплою водою і споліскують холодною. Добрий ефект при наявності чорних вугрів дає протирання шкіри З %-м розчином перекису водню.

Нерідко на повіках і прилягаючих ділянках шкіри щік утворюються шкірні вузлики білого кольору величиною з головку шпильки, так звані «білі вугри». Видаляти білі вугри слід у лікувально-косметичних закладах.

При різко вираженому саловиділенні і наявності вуг­рового висипання проводять курс з 20 дріжджових масок. Для цього дріжджі розводять перевареною водою до консистенції густої сметани. Після вмивання обличчя гарячою водою з милом дріжджову масу намазують на шкіру товстим шаром і тримають протягом ЗО хв. Потім її змивають теплою водою без мила. Процедури виконують через день. Ця маска дає добрий ефект при наявності юнацьких «угрів.

Для зменшення саловиділення застосовують білкову маску: до збитого білка додають 1 чайну ложку лимонного соку, одержану масу наносять на обличчя і через 25 — ЗО хв змивають теплою водою (курс прово­дять 1-2 рази на тиждень).

Влітку для видалення вугрів можна використовувати маску з дині: подрібнений м’якуш дині наносять на вмите теплою водою обличчя, змивають через 10-15 хв, обличчя просушують і змащують поживним кремом.

При підвищеному виділенні жиру та вугревому виси­панні добре робити 1—2 рази на тиждень сольову процедуру. Обличчя миють теплою водою з милом. Потім, не витираючи його, знову намилюють руки, беруть пучку дрібної кухонної солі, розчиняють її і втирають у шкіру обличчя. Через 1-2 хв обличчя споліскують спочатку теплою, а потім холодною водою, після чого витирають насухо і змазують кремом для жирної шкіри.

Слід зазначити, що застосування зовнішніх засобів може бути малоефективним, якщо процедури виконують ме­ханічно, без урахування змін у тканинах чи якщо гігієнічний догляд передчасно припиняють у зв’язку з тимчасовим поліпшенням.

При підвищеному виділенні жиру, крім догляду за шкірою, необхідно дотримуватись певної дієти: обмежити споживання жирів, виключити екстрактивні речовини (каву, какао, м’ясні супи), прянощі та ін., а також слідкувати за правильною роботою кишечника.

Tags: , ,

Leave a Reply