You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Вугри-комедони

Вугри-комедони — це пробочки розміром від макового до просяного зерна, які закупорюють протоки сальних залоз. Колір вугрів — буруватий, іноді чорний.

Забарв­леним буває лише зовнішній кінець пробки, який вкривається брудом, висихає і твердне. Після видалення вугра .залишається розширений отвір устя сальної залози.

Найпоширеніші місця розміщення вугрів — лоб, щоки, ніс, підборіддя, груди і спина. Вугри найчастіше спо­стерігаються на жирній шкірі.

Закупорка сальної залози — це наслідок посиленого рогоутворення, яке призводить до виникнення рогових пробок. Пробки перешкоджають виділенню шкірного сала; воно затримується у протоках, розширюючи їх. Видавлена пробка складається з шкірного сала, рогових клітин тощо.

Утворення вугрів пов’язане з порушенням діяльності деяких залоз внутрішньої секреції, наприклад яєчників, щитовидної залози. Частою причиною утворення вугрів є хронічні запори і вживання страв, багатих на жири й вуглеводи.

Вугри вперше з’являються в період статевого дозрівання. Нерідко вони бувають у дітей 10-12 років на лобі та на носі.

Догляд за шкірою при наявності вугрів полягає, головним чином, у видаленні пробок і запобіганні їх утворенню. Найкраще цього досягати умиванням борно-тимоловим чи карболовим милом.

Обличчя намилюють і легко розтирають губкою до утворення густої піни, яку залишають на обличчі на 1 – 2 хв, після чого змивають спочатку гарячою, а потім холодною водою. Намилювання слід повторити, якщо вугрів багато. Після таких щоденних процедур вугри легко розрихлюються і видаляються під час умивання.

Якщо немає можливості звернутись у косметичний кабінет, то після ретельного туалету рук і промивання шкіри обличчя можна самому кінчиками пальців обережно видавити вугри. Перед цим корисно зробити парову ванну. Увечері необхідно регулярно протирати шкіру обличчя одним із спиртових розчинів такого складу:

1) одеколону чи спирту — 50 г, 5 %-го розчину борної кислоти — 48 г,  гліцерину — 2 г;

2) календули — 2 столові ложки,  одеколону — ЗО г, води — 40 г,  гліцерину —  1г.

Крім місцевого лікування, необхідно слідкувати за загальним станом організму. Перш за все слід звернути увагу на регулярність харчування, їжу слід вживати повільно, добре пережовуючи, утримуватись від надмірної кількості рідини, хліба, гострої їжі, яка важко перетравлюється, яєць, жирних сортів м’яса, а також великої кількості солодких і борошняних страв.

Реко­мендується вживати нежирне м’ясо, кисломолочні про­дукти, овочі, вітаміни груп А і В, моркву, дріжджі та чорний хліб.

Для профілактики має також значення регулярне харчування; їжу слід вживати чотири рази на день, їсти безпосередньо перед сном шкідливо.

Крім правильного догляду за шкірою і дотримання режиму харчування, при наявності вугрів необхідно здійснювати загальні гігієнічні заходи: займатись фізкультурою і спортом, частіше бувати на повітрі, сонці, купатися.

Tags:

Leave a Reply