You are here: Home > Косметика > Вплив води на шкіру обличчя і тіла

Вплив води на шкіру обличчя і тіла

Вода — прекрасний і найпоширеніший засіб для очищення. Закономірно, що при догляді за шкірою водні процедури відіграють провідну роль. Адже однією з основних умов збереження краси шкіри є її очищення, тобто видалення бруду з її поверхні. Разом з тим слід знати, що при неправильному використанні вода може завдати шкоди шкірі.

Наприклад, систематичне користу­вання гарячою водою для вмивання призводить до послаблення еластичності стінок кровоносних судин, спричиняє в них застій крові та передчасну появу в’ялості шкіри. Тому для вмивання обличчя рекомендується вода кімнатної температури. Якщо часто користуються жорсткою водою, тобто тією, яка містить значну кількість солей кальцію і магнію, шкіра подразнюється. Щоб пом’якшити жорстку воду, достатньо на 1 л її додати 0,5 чайної ложки питної соди чи бури.

Водними процедурами тренують і загартовують ор­ганізм, вони сприятливо впливають на нервову систему, зміцнюють здоров’я. Бажано щоденно вранці після гігієнічної гімнастики обливати все тіло прохолодною водою, температуру якої слід регулювати індивідуальним відчуттям комфортності. Це особливо важливо для тих, хто лише розпочинає водні процедури.

У воді корисно масажувати тіло руками, причому всі рухи робити в напрямку до серця. Живіт потрібно масажувати по колу за годинниковою стрілкою. Під час загального гігієнічного обмивання з милом, губкою чи щіткою слід робити колові чи поздовжні погладжувальні рухи. Для цього можна використовувати й помірно сильний струмінь води з душу з гнучким шлангом.

Після кожного енергійного очищення обличчя і тіла, під час якого змивається значна кількість природного секрету шкіри (особливо людям з сухою, в’ялою чи «гусячою» шкірою), рекомендується пом’якшити її ще мокру якимось жирним кремом, потім ретельно осушити, краще махровим рушником. Про це особливо треба пам’ятати тим, хто купається в річках, у морі чи відкритих басейнах. Волога з недостатньо осушеної шкіри, випаровуючись, може спричинити її переохолодження, призвести до простудних захворювань. Крім того, якщо шкіру одразу не змастити кремом, то підвищиться її сухість: може з’явитися лущення і почервоніння. Після купання в морі чи приймання морських ванн необхідно сполоснути обличчя і руки, а при можливості — все тіло прісною водою.

Для збереження еластичності шкіри перед купанням у морі, річці чи басейні, а також після нього слід змастити її тонким шаром пом’якшуючого крему чи крему для загару. Це захистить шкіру від висушуючої дії солоної (чи хлорованої) води, особливо в поєднанні з сонцем.

Купаючись у морі, річці чи басейні, не можна забувати про своє волосся. Його потрібно захистити гумовою шапочкою.

Вода допомагає організму, стомленому після робочого дня. Скористайтесь освіжаючим душем чи ванною — і втому як рукою зніме. Добре додати у воду який-небудь духмяний засіб — «лавандовий», «хвойний», «трояндовий». Якщо немає можливості прийняти душ чи ванну, достатньо сполоснути обличчя прохолодною водою, щоб відчути її освіжаючу дію. До води корисно додати трохи туалетного оцту чи туалетної води.

Tags: ,

Leave a Reply