You are here: Home > Косметика > Виведення плям

Виведення плям

ПЛЯМИ ВІД ОДЕКОЛОНУ, ДУХІВ на кольорових тканинах виводять підігрітим гліцерином чи уайт-спіритом. Незначний «ореол», який з’являється після обробки, видаляють розчином оцту, а потім виріб перуть.

ПЛЯМИ ВІД ФРУКТОВИХ ТА ЯГІДНИХ СОКІВ. Що швидше ви їх почнете виводити, то кращий буде результат! Свіжа пляма від ягід добре змивається струменем окропу, її ще можна посипати кухонною сіллю і через 20 хв промити мильною водою. ПЛЯМИ ВІД ЗЕЛЕНІ добре виводяться саліциловим спиртом.

Задавнені плями протирають сумішшю лимонної кислоти та винного спирту (співвідношення 4:10) чи водним розчином лимонної кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку води). Тканину опускають у розчин на кілька хвилин, а потім прополіскують у холодній і теплій водах. Після цього обов’язково перуть виріб з милом.

Бавовняні тканини, передусім білі, можна обробляти перекисом водню.

Зі світлих вовняних чи шовкових тканин видалити плями складніше. Для цього використовують суміш гліцерину з уайт-спіритом в однакових пропорціях. Щіточкою суміш наносять на пляму, залишають на кілька годин, а потім протирають ганчіркою і змивають водою.

ПЛЯМИ ВІД ТРАВИ вивести дуже важко. Якщо вони свіжі, бавовняні, лляні й шовкові тканини перуть у гарячій воді з кухонною сіллю (1 столова ложка на 1 склянку води), сліди видаляють мильним розчином. Речі, які не можна прати, протирають міцним розчином кухонної солі, а потім уайт-спіритом.

Задавнені плями від трави виводить лише розчин щавлевої кислоти (1 чайна ложка на 1/2 склянки гарячої води), потім виріб ретельно полощуть.

ПЛЯМИ  ВІД  ЧАЮ видляють сумішшю гліцерину з нашатирним спиртом (у співвідношенні 4:1), задавнені плями — розчином щавлевої кислоти (2 – 3 г кислоти на 1 склянку води). Розчин повинен бути теплим. Потім тканину прополіскують водою.

Свіжі плями від чаю можна вивести окропом — його ллють тонкою цівкою доти, доки пляма не зникне.

ПЛЯМИ ВІД КАВИ Й ШОКОЛАДУ на лляній та бавовняній тканинах треба виводити якомога швидше. Забруднену ділянку перуть у мильному розчині, а потім всю річ кип’ятять доти, доки плями не зникнуть.

На вовняних та шовкових тканинах вивести такі плями складніше, їх чистять ганчіркою, змоченою мильним розчином, до якого додають 3-5 чайних ложок наша­тирного спирту. Після цього всю річ перуть як звичайно.

Для видалення задавнених плям використовують таку суміш: 1 чайна ложка гліцерину, 1 чайна ложка води, кілька крапель нашатирного спирту. Плями протирають цією сумішшю, а після того, як вони зникнуть, увесь виріб полощуть гарячою водою.

ПЛЯМИ ВІД КАКАО. На кольорових вовняних та шовкових тканинах їх видаляють так: тканину добре натягують на глибоку тарілку чи миску, пляму поливають холодною водою з туалетним милом і протирають щіточкою.

Задавнені плями какао намочують підігрітим до 40° С гліцерином і залишають на 10 — 15 хв. Потім плями труть гліцерином доти, доки вони не зникнуть.

На білих і світлих бавовняних та лляних тканинах плями виводять нашатирним спиртом (1 чайна ложка на’ ‘/2 склянки води) або сумішшю нашатирного спирту і гліцерину з водою (у співвідношенні 1:20). Потім річ перуть.

ЖИРНІ Й МАСНІ ПЛЯМИ — найпоширеніша категорія плям, їх виводять розчинниками — бензином, бензолом, скипидаром. Свіжі масні плями перед чищенням рекомен­дують пропрасувати слабо нагрітою праскою через 2-3 шари промокального паперу, підклавши папір і під пляму. Частина жиру вбереться папером. Тільки після цього пляму відчищають бензином та іншими розчинниками.

ПЛЯМИ ВІД ВОСКУ ТА СТЕАРИНУ попередньо також обробляють теплою праскою, але протирають їх денату­рованим спиртом.

Для видалення задавнених плям використовують бензинове мило (розчиняють 1 – 2 г безбарвного мила в 10 г бензину). Після натирання ним пляму чистять бензином.

МАСНІ ПЛЯМИ з речей з натурального хутра видаля­ють ганчіркою, змоченою бензином чи розчином наша­тирного спирту і кухонної солі (1 чайна ложка спирту, 3 столові ложки солі, 1/2 ложки води).

Штучне хутро чистять сумішшю бензину з сухим крохмалем, взятих у рівних пропорціях. Після висихання суміш зчищають щіткою.

Щоб біле натуральне хутро не жовтіло, його протирають розчином перекису водню (1 столова ложка на 1 л води). Масні плями з хутра видаляють також сумішшю з 1 частини уайт-спіриту та 1 частини нашатирного спирту. Ефективна й така суміш: 1 частина нашатирного спирту, З — кухонної солі, 50 частин води.

ПЛЯМИ ВІД ОЛІЙНОЇ ФАРБИ свіжі добре видаляються скипидаром, сумішшю розчинників або чистим гасом, забруднені місця змочують ваткою, просякнутою одним із розчинників, потім протирають нашатирним спиртом до цілковитого зникнення плями.

Задавнені плями розм’якшують скипидаром, очищають міцним розчином питної соди, після чого ретельно промивають теплою водою.

ПЛЯМИ ВІД ЯЄЦЬ виводять сумішшю гліцерину і нашатирного спирту у співвідношенні 4:1. «Ореол», який після цього залишиться, легенько протирають бензином, а після висихання це місце промивають теплим мильним розчином.

ПЛЯМИ ВІД ПИВА. Задавнені плями виводять такою сумішшю: 10 г мила, 2 г скипидару, 1 г нашатирного спирту, 1 склянка перевареної води. Ефективний також такий розчин: 2 г високоякісного мила, 1 г каустичної соди, 1 склянка води.

ПЛЯМИ ВІД ЧОРНИЛА. Якщо у вас немає рідини для виведення чорнила, не журіться. Для кольорових виробів застосовують суміш гліцерину з денатурованим спиртом (співвідношення 2:5).

Для видалення чорнильних плям з вовняних тканин чи з натурального шовку найліпшим засобом є суміш денатурованого спирту з соляною кислотою (2-3 краплі кислоти на 1 столову ложку спирту). Після чищення оброблену ділянку треба добре прополоскати водою.

Для  виведення  свіжих   чорнильних  плям  можна   користукатись також неконцентрованим розчином нашатирного спирту та питною содою.

З білих тканин плями видаляють лимонною чи виннокам’яною кислотою.

Tags:

Leave a Reply