You are here: Home > Косметика > Видалення плям

Видалення плям

Найкраще, звичайно, забруднену річ здати в хімчистку. Але давайте спробуємо боротися з плямами й забруднен­нями самостійно.

Поради, які ми дамо вам, грунтуються на використанні як препаратів, що їх випускає хімічна промисловість, так і звичайних засобів, котрі є під рукою будь-якої господині.

Перш ніж давати конкретні рекомендації, радимо вам дотримувати певної послідовності при видаленні плям, щоб досягти ефекту при чистці. Інакше чищення однієї плями може призвести до появи кількох нових.

Попередньо підготуйте річ до чищення: витрусіть пил, м’якою щіткою обережно почистіть від забруднення. Обов’язково визначте характер плями. Свіжі плями вивести значно легше! Пам’ятайте це і не затримуйтесь із хімчисткою. Особливо це стосується плям від фруктових та ягідних соків. Застарілі плями можуть не вивестись взагалі.

Навіть якщо ви переконані в правильності вибраного засобу і його високій ефективності, перевірте дію засобу для виведення плям у малопомітному місці (на внутрішньому шві, під поясом чи кишенею.

Не користуйтесь міцними розчинами.

Якщо ефекту не досягнуто, обробіть пляму 2-3 рази.

Добре запам’ятайте, що при хімічному чищенні одягу в домашніх умовах не можна:

—   використовувати   луги   та   лужні    препарати   при видаленні    плям    із    вовняних    тканин    та    тканин    із натурального шовку.  При  чищенні виробів  з  бавовни та льону   не   слід   користуватись   кислотами   й   препаратами, що  містять сірчану,  соляну та азотну  кислоти;

—  використовувати   оцтову   кислоту   для   обробки   аце­ татного  шовку,  тканин типу  «болонья»,   «лакс» та  інших штучних просякнутих гумою тканин. Синтетичні тканини типу  «капрон»,  «нейлон» бояться  розчинників;

— зберігати засоби для хімічної обробки поблизу вогню. Плями    виводять    при    доброму    денному    освітленні.

Розпочинаючи роботу, з вивороту виробу в забрудненому місці треба підкласти дощечку або блюдце, щоб при обробці тканини не розтеклась речовина для виведення плям. Якщо виріб на підкладці, її слід підпороти, а дощечку, обгорнену кількома шарами марлі, помістити між тканиною і підкладкою.

«Ореолів» (розпливчасті кола, що утворюються під дією препаратів) можна уникнути, якщо тканину навколо плями змочити водою чи присипати крейдою (тканини світлих кольорів).

Є й інша причина утворення так званих «ореолів» — неправильний напрямок втирання засобу. Пляму виводять лише в напрямку від країв до центру! Терти треба обережно, коловими рухами. Пам’ятайте, що ви виводите пляму, а не втираєте розчин! Якщо ви користуєтесь розчинником, обробку слід проводити з вивороту тканини.

Будьте охайні і уважні в роботі, дотримуйте основних правил — і ваш одяг завжди буде чистим і красивим!

Tags:

Leave a Reply