You are here: Home > Косметика > Способи виведення плям

Способи виведення плям

ПЛЯМИ ВІД ІРЖІ роз’їдають тканину і розростаються. Для видалення їх шматок брудної тканини кладуть у емальований таз із розчином оцтової кислоти (2 столові ложки оцту на 1 склянку води) і підігрівають до 80 – 90° С, тобто доводять майже до кипіння. Потім тканину промивають теплою водою з нашатирним спиртом (1 столова ложка на 2 л води).

З білих бавовняних, лляних та вовняних тканин плями виводять підігрітим до 60° С розчином гідросульфіту (1 чайна ложка на 1 склянку води). Тканину занурюють в суміш на кілька хвилин.

Коли пляма зникне,  тканину прополіскують водою.

З кольорових тканин іржу виводять лимонною кислотою. Дуже ефективний сік лимона. Пляма зникне, якщо лимон загорнути в марлю, прикласти до плями і провести по тканині кілька разів гарячою праскою. Це універсальний спосіб для чищення всіх видів тканин.

ПЛЯМИ ВІД ЦВІЛІ утворюються при тривалому зберіганні речі в вологому приміщенні, а також при складанні вологої білизни в шафу. Свіжі плями протира­ють уайт-спіритом, а після висихання річ полощуть водою. Процедуру повторюють доти, доки не зникне пляма. Після цього забруднені місця перуть у мильному розчині.

Ніколи не періть тканину з плямами від цвілі, не вивівши їх, оскільки вони стануть бурими.

Задавнені плями замочують у сироватці, а потім, після висихання тканини, протирають їх розчином питної соди з нашатирним спиртом (у співвідношенні 1:1). Після цього всю річ перуть у мильному розчині.

Вовняну кольорову тканину просушують, чистять щіткою. Плями, які залишилися, видаляють уайт-спіритом.

Шкіряні вироби ретельно витирають, добре змащують ваксою, чистять щіткою.

З білих бавовняних та лляних тканин спочатку видаляють плями, а потім відбілюють їх перекисом водню (1 столова ложка на 1 л води) чи нашатирним спиртом (1 чайна ложка на 1 склянку води).

Відбілювач «Уральський» добре виводить плями від цвілі на всіх видах тканин, крім ацетатних.

ПЛЯМИ ВІД РИБИ, МОЛОКА, КОНСЕРВІВ, СОУСІВ.

Свіжі плями звичайно видаляють мильним розчином. До задавнених плям прикладають ватний тампон, просякнутий теплим гліцерином. Через певний час тканину про­поліскують теплою водою.

Для тонких шовкових тканин беруть суміш гліцерину і води в однакових пропорціях, додавши до неї кілька крапель нашатирного спирту.

З вовняних тканин плями виводять розчином гліцерину і нашатирнго спирту (20 г гліцерину, 10 г нашатирного спирту, 1 склянка води). Після видалення плям забруднену ділянку промивають теплою водою, сушать і прасують.

ПЛЯМИ ВІД МУХ спочатку намагаються просто відіпрати. На світлих лляних тканинах їх змащують нашатирним спиртом, розбавленим водою у пропорції 1:1, перекисом водню (1 чайна ложка на 1склянки води) і залишають на 20 хв. Потім ретельно протирають це місце сухою ганчіркою або перуть виріб.

Задавнені плями замочують на кілька годин у мильному розчині, у який додають трохи чистого бензину.

ПЛЯМИ ВІД САЖІ, КІПТЯВИ, ВУГІЛЛЯ дуже стійкі. Перед пранням їх намочують скипидаром. Для виведення задавнених плям застосовують суміш скипидару і сирого яєчного жовтка. Суміш трохи підігрівають і протирають нею пляму, потім промивають мильним розчином і полощуть ділянку забруднення водою.

ПЛЯМИ ВІД МАСТИКИ ДЛЯ ПІДЛОГИ І ВАКСИ чистять бензином чи іншим розчинником, потім — сумішшю нашатирного спирту з денатурованим спиртом та милом. Після цього промивають. .

Задавнені плями спочатку розм’якшують скипидаром, потім чистять таким самим способом, що й свіжі.

Тканини типу оксамиту не перуть! їх чистять сухою щіткою, потім протирають ганчіркою, змоченою уайт-спіритом. Висушивши, ще раз протирають виріб ганчіркою, змоченою уайт-спіритом. Оксамит чистять проти ворсу жорсткою щіткою до блиску.

Прогумовані тканини не перуть, а чистять сумішшю нашатирного спирту й води (1 столова ложка спирту на 2/3 склянки води).

Tags:

Leave a Reply