You are here: Home > Косметика > Поради з приготування м”ясних страв

Поради з приготування м”ясних страв

М’ясо птиці буде ніжним і швидше звариться, якщо у воду влити столову ложку оцту.

Хочете, щоб смажене м’ясо було соковитим? В такому разі перед подаею до столу чверть години потримайте його над каструлею з кипля­чою водою.

М’ясо при смаженні добре підрум’яниться, коли його обсушити на серветці.

Як визначити, чи добре просмажилось м’ясо? Добре просмажене м’ясо має рівномірне коричневе забарвлення і при натискуванні виділяє безбарвний сік.

Навіть при нетривалому зберіганні смак смаженого м’яса погір­шується, тому смажити його слід незадовго до подавання.

Перш ніж розігрівати на жиру вчорашнє смажене м’ясо, збризніть його трохи холодною водою. М’ясо збереже смак свіжо зажареного.

Для поліпшення смаку тушкованого м’яса використовують цибу­лю, моркву, петрушку. Загальна кількість приправ — не менш як 100 г на 1 кг м’яса.

Кладіть котлети та шматки м’яса на добре розігріту з жиром сковороду, тоді сік не витікатиме з них.

У багатьох господарок панірувальні сухарі, замість вкривати м’ясо золотистою, хрумкою скоринкою, залишаються на сковорідці. Правильне панірування полягає ось у чому: спочатку обкачують м’ясо у борошні, по­тім змазують його збитим яйцем, і лише після цього настане черга панірувальних сухарів.

Хочете, щоб м’ясо тушкувалося якомога швидше? В такому разі додайте в соус томат-пюре, гранатовий сік або лимонну кислоту.

Чим дрібніший шматок м’яса, тушка домашньої птиці, тим вищою має бути температура у духовці.

Запам’ятайте дві закономірності: при варінні на слабкому вогні (коли вода кипить ледве помітно) смак вареного м’яса погіршується, а бульйону поліпшується, і навпаки, при сильному кипінні якість м’яса кра­ща, а бульйону — гірша.

Вироби з нежирного м’яса будуть соковиті й ніжні, якщо у фарш додати трошки здору і пропустити його крізь м’ясорубку разом з м’ясом.

Як визначити якість м’яса? Доброякісне м’ясо вкрите тонкою блідо-рожевою або блідо-червоною кірочкою. При обмацуванні його поверхні рука лишається сухою.

На розрізах м’ясо пе липне до пальців, сік прозорий. Ямки від натискання пальцем швидко зникають. Щоб визначити свіжість м’яса, треба проколоти його нагрітим ножем або виделкою: якщо воно не­доброякісне, ніж або виделка матимуть неприємний запах.

Для маринування м’яса можна використати оцет, сухе впно, ли­мон, ріпчасту цибулю, моркву, петрушку, з приправ —- чорний перець, сіль. М’ясо, занурене у маринад, рекомендується витримати на холоді кілька го­дин. Щоб маринад швидше проник у товщу м’яса і рівномірніше розподілив­ся в ньому, куски м’яса треба проколоти в кількох місцях поварською голкою.

М’ясо стане ароматнішим і соковитішим, якщо нашпигувати його корінням або свинячим салом.

Щоб м’ясо не пригоріло і не стало сухим, поставте в духовку невелику відкриту посудину з водою.

Сосиски під час варіння не будуть лопатись, якщо їх перед тим, як опустити в окріп, наколоти в кількох місцях виделкою.

Сосиски і сардельки звичайно запарюють окропом. Але набагато смачнішими вони будуть, коли їх зігріти на парі або трохи підсмажити.

Підсолений окіст перш ніж коптити вимочіть протягом 2—5 годин у холодній воді. Потім підвісьте окіст на 2—3 години у прохолодному місці і лише після цього вміщуйте його у коптильню.

Якщо згодом окіст будете варити, то коптіть гарячим способом протягом 10 годин при температурі диму .40—45°. Тривалість варіння окосту залежить від його розміру — на кожний кілограм треба 40—50 хвилин.

Легкий наліт сухої плісняви па твердокопченій ковбасі не вважає­ться вадою. Щоб видалити його, ковбасу треба протерти сухою чистою тканиною з сіллю.

Tags:

Leave a Reply