You are here: Home > Косметика > Поради як вивести плями

Поради як вивести плями

Як  не дивно,  але   ВОДЯНІ   КРАПЛІ можуть залишати сліди на тканині, їх виводять досить просто: щіткою, змоченою у воді (перевареній і охолодженій). Бажано тканину пропрасувати через вологу марлю.

ДОЩОВІ ПЛЯМИ з бавовняних тканин видаляють ваткою, змоченою розчином оцту (1 чайна ложка на 1 склянку води).

Для шовкових тканин рекомендують сольовий розчин (1 чайна ложка -солі на 1 склянку води). Потім сухою м’якою щіткою видаляють залишки солі, прасують тканину з вивороту.

Плями від дощу на фетровому капелюсі видаляють водяною парою (капелюх тримають над каструлею з киплячою водою).

Плями з лакованих та глянсових поверхонь (куртки, сумки) видаляють, натираючи забруднене місце безбарв­ним кремом для взуття.

Дротяна, а особливо гумова густа щітка чудово видаляє водяні плями із замші.

ЗАЯЛОЖЕНІ ВІД СИДІННЯ МІСЦЯ теж чистять у домашніх умовах. На вовняних тканинах їх обробляють сухим дрібним і чистим піском: плями змочують теплою водою, насипають пісок і протирають шорсткою тканиною.

Потім виріб прасують через вологу ганчірку, особливо ретельно — заяложені місця. Для інших тканин викори­стовують суміш ацетону й нашатирного спирту (у рівних пропорціях). Залишки рідини видаляють промокальним папером. Плями, які залишились, протирають розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на 1 склянку води).

ПЛЯМИ ВІД ПОТУ на шовкових тканинах видаляють розчином кухонної солі (1 столова ложка солі на 1 склянку води). Після цього оброблене місце промивають теплою перевареною (!) водою.

Суміш кухонної солі чи бури з нашатирним спиртом чудово видаляє плями від поту з бавовняних, лляних тканин, але для шовку вона не придатна.

Світлі вовняні тканини спочатку обробляють щіткою, змоченою мильним розчином, потім плями протирають розчином щавлевої кислоти (1 чайна ложка на 1 склянку води).

З кольорових вовняних тканин плями виводять сумішшю уайт-спіриту й нашатирного спирту (співвідношення 4:2). Не забудьте потім промити виріб кілька разів водою.

ПЛЯМИ ВІД КРОВІ легко видаляються при дотриманні кількох важливих умов.

Ніколи не періть і не замочуйте виріб з плямами крові гарячою водою. Вода має бути тільки холодна. Лише потім перуть забруднену річ у мильному розчині чи розчині СМЗ. Особливо ефективні засоби, які містять відбілювач. Якщо йдеться про бавовняну, лляну білу тканину, то її можна кип’ятити й відбілювати.

Пам’ятайте, що застарілі плями видалити дуже важко! Але якщо навіть прання не допомогло вивести задавнену пляму, протріть її розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на 1 склянку води) чи бури (пропорція така сама).

Якщо й це не дасть бажаних наслідків, пляму додатково обробляють розчином перекису водню (1-2 чайні ложки на 1 склянку води). Розчин підігрівають до 50° С. Якщо й це не допоможе, забруднені місця тримають у. розчині запна чи соди (співвідношення 1:1) до зникнення плям.

Вовняні речі очищають від плям крові інакше: розчин гіпосульфіту (1 чайна ложка на 1 склянку води) підігрівають до 42° С. Тканину тримають у ньому доти, доки пляма не зникне, а потім перуть.

ПЛЯМИ ВІД СЕЧІ змочують міцним розчином кухон­ної солі, потім ці ділянки промивають теплою водою. Для давніх плям використовують розчин лимонної кислоти чи оцтової есенції (розбавляють водою у співвідношенні 1:3). Після цього виріб добре прополіскують водою.

ПІДПАЛИНИ ВІД ПРАСКИ. Чомусь багато господинь вважають, що їх видалити неможливо. Проте врятувати річ можна. Розчин перекису водню (2 чайні ложки на склянку води) з доданими до нього кількома краплями нашатирного спирту добре очищає білі вовняні та інші світлі тканини.

Бавовняні тканини протирають сумішшю, яка складається з 1 чайної ложки перекису водню та ‘/2 склянки води, залишають на 15 – 20 хв, потім вимочу­ють сухою ганчіркою і перуть. Підпалини відбілюють також розчином вапна (4 – 6 г на 1 склянку води) доги, доки пляма не зникне. Потім оброблені ділянки треба добре прополоскати холодною водою і всю річ випрати.

ПЛЯМИ ВІД КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ мають різне походження і, ясна річ, по-різному виводяться.

ПЛЯМИ ВІД ГУБНОЇ ПОМАДИ, наприклад, можна почистити спиртом, а плями від лаку для нігтів — обережно зняти ацетоном.

ЖИРНІ ПЛЯМИ ВІД КРЕМІВ, ПАСТИ виводять розчинником, наприклад бензолом, уайт-спіритом. З вов­няних тканин їх можна видалити за допомогою кашки із  суміші бензину й порошку паленої магнезії (вона є у аптеці).

Шовкові тканини з плямами занурюють на 10 хв у теплий розчин нашатирного спирту (‘/2 столової ложки спирту та 1 столову ложку гліцерину на 1 столову ложку води). Після обробки річ добре полощуть.

На білих вовняних та лляних тканинах такі плями видаляють нашатирним спиртом і промивають водою. Можна користуватись також підігрітим до 50° С розчином гідросульфіту (1 чайна ложка на 1 склянку гарячої води), потім ретельно промити оброблені місця водою з пральним порошком.

Tags:

Leave a Reply