You are here: Home > Косметика > Підготовка шкіри перед масажем

Підготовка шкіри перед масажем

Перед масажем необхідно ретельно очистити шкіру, видалити з неї пудру, пил та шкірні виділення, помаду з губ. Обличчя витерти ватним тампоном, змоченим водно-спиртовим розчином, сумішшю спирту з ефіром або вмитися водою з милом чи мильним кремом. Суху шкіру достатньо очистити тампоном, змоченим олією чи кремом.

Обличчя протирають знизу вгору. Спочатку очищають підборіддя, потім навколо рота й носа, його крила, щоки, скроні, а потім лоб.

Після того, як все обличчя протерте олією чи кремом, його витирають насухо ватним тампоном чи шматочком марлі.

Дію масажу можна посилити, поєднуючи його з тепловою процедурою. Зігріта шкіра активніше реагує на масаж, тепло розслабляє м’язи і цим сприяє підвищенню ефективності масажу. Тому перед сеансом масажу роблять парову ванну чи гарячий компрес.

Проте підготовка до масажу на цьому не закінчується. Шкіру треба зробити слизькою, щоб вона не розтягува­лась. Після теплових процедур її змащують якимось жиром.

До складу кремів для масажу входять стійкі жири, що не псуються, речовини, які консервують їх, та пахучі речовини. Крем повинен бути м’яким, ніжним, легко розпливатись на шкірі та не псуватись під час зберігання. Не слід для масажу використовувати свинячий жир.

Змащування шкіри необхідне лише для окремих прий­омів масажу (при погладжуванні, розтиранні), коли потрібне легке ковзання руки і пальців. Розминання, постукування і вібрацію слід виконувати на сухій шкірі.

Під час масажу голова повинна мати тверду опору і бути злегка відхиленою назад, при цьому розслабляються м’язи шиї.

Перед масажем потрібно розслабити і м’язи обличчя. Для цього слід напівзакрити очі, напіввідкрити рот, злегка опустити нижню щелепу. У такому положенні зуби не стикаються, язик перебуває у спокої, можливе вільне дихання ротом і носом.

Масаж слід виконувати відповідно до розташування і напрямків шкірних ліній.

Розрізняють два види масажу обличчя — гігієнічний і лікувальний.

Гігієнічний масаж обличчя зберігає шкіру здоровою, свіжою, пружною і запобігає її старінню.

Під час гігієнічного масажу змінюється швидкість окремих рухів і сила, з якою їх виконують. Якщо шкіра ніжна й чутлива, масаж виконують легко і ніжно; коли вона грубіша — будь-які подразнення переносяться легше, тому шкіру можна масажувати енергійніше і окремі прийоми можна виконувати швидше один за одним.

Зовсім іншу мету має лікувальний масаж. Його завдання — усунути й виправити різноманітні косметичні вади шкіри. Тому масаж у кожному окремому випадку слід виконувати згідно з тими змінами, які відбулись на обличчі.

При лікувальному масажі за основу беруть схему гігієнічного масажу й доповнюють її різними прийомами спеціального призначення.

Tags:

Leave a Reply