You are here: Home > Косметика > Парова ванна

Парова ванна

Одна з основних процедур у косметичній практиці — так звана парова ванна. Пара має різноманітний вплив на шкіру. Перш за все вона впливає на численні нервові закінчення, розміщені в шкірі обличчя, і рефлекторно діє на шкіру через центральну нервову систему.

Не менш важливий вплив пари на судинну систему: судини шкіри під дією пари різко розширяються, кількість крові, яка протікає в них за одиницю часу, збільшується; шкіра червоніє, робиться гарячою, пори шкіри розширя­ються.

Розм’якшення лусок шкіри, яке відбувається під впливом пари, призводить до їх відторгнення. Шкіра очищається не лише від лусок і пилу, а й від сальних і потових виділень, які легко розчиняються. Пара розм’якшує також пробки, які закупорюють протоки сальних залоз.

Відшарування лусок, відторгнення сальних пробок і розчинення шкірних виділень сприяє очищенню шкіри. Крім того, парова ванна сприяє розсмоктуванню запаль­них елементів і ущільнень.

Парова ванна корисна при загрубілій, а також жирній, пористій шкірі, при вуграх і чорних цятках. Якщо шкіра схильна до сухості, застосовувати парову ванну слід якомога рідше, а в тих випадках, коли шкіра суха, але дуже забруднена, можна вдаватись до парових ванн, попередньо змастивши шкіру жирним кремом.

Після парової ванни шкіра стає чистою, гладенькою, пружною. Парова ванна ко­рисна не лише як гігієнічна процедура, за допомогою якої очищається шкіра об­личчя, вона готує шкіру й для інших процедур — чи­щення і масажу.

У домашніх умовах парову ванну можна приготувати так: глибоку миску чи гор­щик наповнюють кип’ят­ком і ставлять на стіл.

Голову нахиляють над чашкою і накривають махровим рушником або простирадлом. Тривалість такої ванни — 10 —12 хв. Після цього обличчя вмивають холодною водою чи протирають в’яжучим розчином. Виходити на повітря можна лише через 10 – 15 хв.

Добре освіжають шкіру обличчя інгаляції з пелюсток троянди. На дно друшляка, розміщеного в посуді з водою, що кипить, кладуть шар пелюсток троянди і трима­ють обличчя над парою 15 хв.

Tags:

Leave a Reply