You are here: Home > Косметика > Натуральна косметика

Натуральна косметика

У наш час парфюмерно-косметична промисловість завдяки широкому попиту на її вироби набуває дедалі більшого значення у задоволенні гігієнічних та естетичних потреб людини.

Косметика поділяється на гігієнічну (профілактичну), лікувальну і декоративну. Ще Гален у II ст. нашої ери розрізняв косметику збереження краси тіла людини і косметику, яка своїм завданням ставила маскування наявних на ньому вад,— гримування.

Основними методами і засобами гігієнічної та ліку­вальної косметики є різноманітні види фізіотерапії (водні, теплові процедури, світло- і електролікування), а також масаж. Косметичні засоби (жири, пудри, пасти, креми) служать для захисту шкіри від дії холоду, вітру, сонця, вологи, пилу, несприятливих умов на виробництві.

У лікувальній косметиці часто використовують ліку­вальні препарати (вітаміни, гормони), вдаються до оперативного втручання (виправлення форми носа, вух, повік, грудних залоз та ін.).

До засобів декоративної косметики належать пудри, губні помади, грим, олівці для брів, туш для вій, рум’яна, лаки для нігтів і волосся, фарби і відновлювачі для волосся тощо. До декоративної косметики зараховують також зачіски, спеціальний догляд за нігтями.

Косметичні креми і лосьйони випускають для всіх типів шкіри (нормальна, жирна, суха), вони мають різний склад і призначення (поживні, пом’якшуючі, очищаючі, за­хисні). До складу багатьох кремів і лосьйонів входять біологічно активні речовини (вітаміни, гормони, амінокислоти, екстракти трав), що стимулюють процеси обміну в клітинах шкіри; при виготовленні косметичних засобів використовують й інші добавки спеціального призначення (дезинфікуючі та дезодоруючі речовини).

Найпоширеніший гігієнічний засіб — туалетне мило. Жирові добавки, які входять до складу мила (ланолін, спермацет, гліцерин та ін.), зменшують його знежирюючу дію, захищають шкіру від подразнення, пом’якшують її.

Косметичні засоби нешкідливі, їх перевіряють у лабо­раторіях і клініках та допускають у продаж лише з дозволу відповідних органів.

Останніми роками в зв’язку із зменшенням виробниц­тва, а в деяких випадках і з повним зникненням багатьох видів сировини, наприклад кашалотового саломасу, наша парфюмерно-косметична промисловість поступово втрати­ла свої позиції: зменшились обсяги виробництва косме­тичних препаратів, погіршилась їх якість, збіднів асорти­мент. Досить важко нині підібрати потрібний крем, модного кольору помаду, лак для нігтів і волосся, дезодоранти, шампуні та ін.

Проте безвихідних ситуацій не буває! Жінка за натурою оптимістка і завжди зуміє знайти вихід з будь-якого становища.

Нижче ми пропонуємо вам поради по використанню засобів, які завжди є під рукою в кожної господині і якщо, їх уміло застосовувати, надовго збережуть вашу молодість і чарівність.

Пропонуємо 10 порад польської журналістки Барбари Гавроньської жінкам, дотримання яких, на нашу думку, — це вже половина успіху.

Посміхайся! Крик і гнів знищують красу. Спокійні, доброзичливі стосунки з людьми — запорука твоєї чарівності.

Один день або вечір присвяти собі. Піди до перукаря або косметички, врешті-решт вдома зроби маску для обличчя і шиї. Культивуй у собі звичку доглядати тіло з юних літ, тоді в будь-якому віці ти будеш чарівною.

Стиль твого домашнього одягу — це охайність і зручність.

Умій користуватися макіяжем. У нас жодна жінка не дозволить собі вийти з дому без косметики. Вдень макіяж легкий, у світлих тонах, ввечері — яскравіший. Дотримуйся принципу: не виділяй на обличчі яскраво очі та губи одночасно. Зроби акцент на чомусь одному.

Половина твого успіху — зачіска. Не варто сліпо копіювати моду. Зачіска повинна органічно поєднуватися з макіяжем, одягом, типом зовнішності, приховувати вади і підкреслювати достоїнства. Не шкодуй грошей на перукаря — якщо ти гарно підстрижена, цілий місяць голова виглядатиме чудово.

Слідкуй за масою тіла, гуляй, роби гімнастику! Це звучить скучно, але (що поробиш!), тільки   працюючи,   можна   мати   легку   ходу   і   струнку поставу.

Краще їж 5 разів потроху, ніж 3 рази багато! Вороги твоєї краси — цукор, сіль, гострі приправи, алкоголь. Серед друзів — овочі, фрукти і все молочне.

Плануй завтрашній день! Це врятує тебе від зайвих хвилювань і турбот. Знайди 15 хв. вдень, щоб полежати чи принаймні розслабитися в кріслі.

Залучай до хатніх справ чоловіка і дітей. Спільна праця ще більше здружить вас, а ти не стомлюватимешся.

Не думай про свої невдачі! Стався до них спокійно і вір, що невдовзі тобі пощастить. Не впадай у відчай. Не знаю, як в інших, але у польських жінок с такий жарт: «Якщо у тебе поганий настрій, то поший собі нову сукню, перестав у квартирі меблі чи принаймні зроби собі зачіску». Ми, жінки, добре розуміємо одна одну. Тож будьмо чарівними!

Tags: ,

Leave a Reply