You are here: Home > Косметика > Лікування шкіри вітамінами

Лікування шкіри вітамінами

Вітаміни — це органічні речовини з підкреслено специфічним впливом на організм, які утворюються в рослинах і частково в самому організмі.

Вони мають регулюючу і стимулюючу дію майже на всі функції організму і абсолютно необхідні для перебігу життєво важливих процесів, звідки й походить назва Vіта, що латинською мовою означає «життя».

Наукою нині встановлено понад 20 видів вітамінів, які ще до недавнього часу не були відомі.

У нормальних умовах різноманітна їжа є джерелом необхідних вітамінів. Звичайно протягом зими їжа одно­манітна, у більшості випадків — консервована, а неве­лика кількість овочів і фруктів втрачає частину вітамінів.

Тривале перебування в зачиненому приміщенні, неспри­ятливі атмосферні та гігієнічні умови взимку, важка фізична і розумова праця, перенесені захворювання, вживання антибіотиків та інші несприятливі для здоров’я і організму умови порушують і руйнують запаси вітамінів.

У цей, складний період необхідно проводити система­тичне лікування вітамінами, їжа повинна бути різно-манітнішбю. Необхідно споживати більше молочних про­дуктів —-.. незбираного і кислого молока, вершкового масла, яєць, свіжого м’яса, лимонів та овочів, а при авітамінозах приймати готові вітаміни. У креми і маски для обличчя також необхідно додавати вітаміни.

Вітамін А посилює опірність організму, а нестача його різко позначається на стані шкіри, волосся. Шкіра стає сухою, жовтою і шорсткою, нерідко атрофуються потові залози, біля коренів волосся та на шкірі з’являються прищики. Волосся стає сухим, ламким, втрачає свій блиск і передчасно сивіє. Псуються зуби, губи тріс­каються, спостерігається схильність до захворювань кишечника.

Цікаво, що ще в давнину, в часи Гіппократа, так звану «курячу сліпоту» лікували прикладанням до очей хворого свіжої тваринної печінки, і лише через 2000 років було відкрито, що причиною цієї хвороби є настача вітаміну А, якого найбільше у печінці, риб’ячому жирі, жовтку, молоці, моркві» зеленому салаті, червоних помідорах, кропиві та шпинаті.

Вітамін В поліпшує обмін вуглеводів і функції нервової системи. Особливо необхідний і корисний він при напруженій розумовій праці, оскільки стимулює діяльність серцево-судинної; і центральної нервової систем.

Від­сутність цього вітаміну призводить до швидкої стомлю­ваності, підвищеної нервової збудливості, втрати апетиту. Вітамін В містять такі продукти: картопля, горох, ква­соля, горіхи, кисле молоко, зелені сливи, сушений виноград.

Вітамін С підвищує загальну опірність організму щодо місцевих і загальних інфекційних захворювань, а також різних видів захворювань шкіри. На вітамін багаті ягоди шипшини, зелена цибуля, ревінь, кизил, суниці, хрін, петрушка, чорниці, лимони, малина, кріп, ріпа, часник, червоний перець, зелений горох та ін.

Вітаміну Д найбільше в риб’ячому жирі. Ульт­рафіолетові промені сприяють утворенню його в шкірі. Люди, які не вживають риб’ячого жиру, але живуть там, де   сонце   гріє   досить   сильно,   не   відчувають   нестачі вітаміну Д.

Нестача вітамінів найбільш відчутно позначається на шкірі обличчя. Вона стає дуже натягнутою і сухою, на ній з’являються прищі, лишаї та плями. Додавання вітаміну А до кремів сприяє посилений кровообігу, поліпшує живлення шкіри.

Застосування масок, фруктів чи деяких овочів забезпечує її необхідним вітаміном С. Порівняно простий для виготовлення в домашніх умовах і з високими поживними та лікувальними властивостями крем з таких компонентів:

стеарин —  75 г, ланолін —  15 г,  трояндова вода —  10 г,  вітамін А  — 6 крапель.

Для приготування крему необхідно розтопити стеарин і ланолін в емальованому посуді на парі. Після цього посуд знімають з вогню, вміст помішують до охолодження. Трояндову воду вливають краплями, безперервно помішуючи.

До одержаного таким способом крему додають 6 кра­пель вітаміну А. Цим кремом змащують обличчя кожного вечора перед сном, а при можливості — і після кожного вмивання.

При цьому обличчя миють м’яким дитячим милом, після вмивання змащують кремом, великим і вказівним пальцем пощипуючи там, де є прищі, до тих пір, доки ці місця не почервоніють і до них не прилине кров. Потім роблять парову баню протягом 8 – 10 хв.

Обличчя після цього необхідно витерти рушником, а якщо прищі з гноєм, то кожний обережно видавлюють за допомогою ватки або чистого шматка тканини, а слід, що залишився, змащують камфорним спиртом. На очищене обличчя накладають такі маски:

1     —   білок   яйця   збивають   до   піни   і   змішують   з рисовим борошном. Одержаною однорідною масою нама­зують обличчя і залишають на  15 – 20 хв,  після  чого вмиваються теплою водою.

2     —  білок  яйця  збивають  до  піни,   додають  кілька крапель лимонного соку,  намазують обличчя так,  як і при накладанні першої маски.

Весняне сонце діє найбільше на шкіру, яка схильна до утворення ластовиння і плям. Виникнення їх свідчить про відомі внутрішні процеси, що спричинюють цю пігментацію. Обличчя необхідно ховати від сонця і при необхідності обов’язково змащувати кремом такого складу (г):

ланолін — 20, білий віск – 20, рідкий парафін — 60, перекис водню — ЗО, лимонний сік — ЗО, бензойна настойка — 10, саліцилова кислота — 0,8.

Волосся   необхідно   розчісувати   кожного   вечора   в різних  напрямках   не  менше   100  разів.   Перед  кожним миттям рекомендується змащувати його такою сумішшю: ланолін — 20 г, рідкий парафін — 25 г, прогівал (фолікульний гормон) —  1  ампула.

Ланолін кладуть у фарфоровий посуд і ретельно розминають дерев’яною ложкою, потім поступово дода­ють рідкий парафін, продовжуючи безперервно помішувати. Після утворення однорідної маси додають прогівал.

Волосся  розділяють на пасма і ваткою, змоченою в одержаній суміші, змащують корені волосся. Голову щільно зав’язують хустинкою чи шматком пластикату години на дві.

Дія буде ефективнішою, коли голову змащувати на ніч. Для миття голови краще використо­вувати не туалетне мило, а дігтярне чи гліцеринове або шампунь.

Ясна іноді неприємно кровоточать. У такому разі слід лікуватися вітамінами, які приймають внутрішньо (А і С), чи звернутися до зубного лікаря. Рекомендується для зміцнення ясен їсти фрукти і сирі овочі — яблука, редьку, капусту кольрабі та інші, що мають щільну структуру.

Руки. Весною, коли з’являються перші овочі, жінки часто скаржаться, що від чищення і миття їх руки забруднюються і стають грубішими. Якщо шкіра рук здорова, то є різні засоби, за допомогою яких руки можна очистити. Гірше, коли шкіра під нігтями і біля них потріскалась і не стільки від брудної роботи, як від нестачі вітамінів. Руки необхідно щодня мити теплою мильною водою, а кінчики пальців терти щіткою.

Після того як руки просохнуть, рекомендується змастити їх кремом, виготовленим з таких компонентів: гліцерин — 20 г, сік одного лимона, одеколон — 5-6 крапель.

Нігті звичайно стають тонкими і ламкими. Миття щіткою зміцнює їх. Нігті на руках не слід вирізати дуже глибоко, краще підпилювати їх пилочкою, надаючи їм бажаної форми. Щоб зміцнити нігті, добре потримати кінчики пальців близько півгодини кожного дня протягом 15 днів у розчині такого складу:

маслинова олія — 50 г,  оцет —  10 крапель,

лимонний сік —  10 крапель,

борна кислота —  1  щіпка.

Ноги. Найменше часу людина приділяє догляду за ногами. Але й на ногах можуть з’явитись лишаї та екземи, не менш неприємні та небезпечні, ніж на руках.

Ноги необхідно мити теплою мильною водою із щіткою, після чого змащувати кремом чи гліцерином. Місця, де шкіра дуже загрубіла, можна потерти пемзою і сильно змастити кремом. Це необхідно робити ввечері перед сном, щоб крем міг проникнути в пори і добре просочитись.

Щоб не забруднити постільну білизну, слід одягнути шкарпетки. Рекомендується також робити ком­преси з лимонним соком чи оцтовою водою, після чого ноги добре змащують кремом.

Tags:

Leave a Reply