You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Косметичні процедури

У косметиці часто застосовують для лікування шкіри обличчя компреси. Залежно від мети вони можуть бути холодні, гарячі чи змінювані.

При цьому не можна використовувати компресний папір чи вату, але для посилення дії компресу можна накрити його тонкою клейонкою, пластикатом чи сухим махровим рушником.

Для гарячого компресу складений кілька разів рушник змочують гарячою водою і вкривають ним обличчя так, щоб відкритими залишились лише губи і ніздрі.

При цьому середня частина рушника вкриває чоло, а кінці його сходяться на підборідді. Під дією гарячого компресу розширяються капіляри шкіри, посилюється діяльність залоз та всмоктувальна функція шкіри. Особливо не­обхідні гарячі компреси для блідої, сухої та в’ялої шкіри, їх застосовують перед гігієнічними, – лікувальними і пластичними масажами, а також перед поживними масками, перед очищенням шкіри обличчя, якщо не­можливо зробити парову ванну чи парафінову маску (рис. 22).

Коли шкіра ніжна і легко подразнювана, корисні заспокоюючі компреси з гарячих відварів лікарських трав. Для цього використовують ромашку, липовий цвіт, кріп, шавлію тощо окремо чи комбінуючи їх.

1 столову ложку сухої трави заливають 2 склянками окропу і залишають на вогні 5-8 хв. Одержану суміш проціджують і нерозведений відвар використовують для компресу.

Припарки з лікарських рослин впливають на шкіру сильніше, ніж компреси. Для припарок лікарську траву кладуть у мішечки, зшиті з двох-трьох шарів тонкої ба­вовняної тканини, і 5-8 хв кип’ятять у воді. Злегка від­жаті мішечки накладають на обличчя, покривають тонкою клейонкою чи пластикатом і махровим рушником.

Треба мати на увазі, що теплі компреси і припарки протипоказані, якщо на обличчі є червоні прищі чи розширені капіляри; їх не можна також робити при високому кров’яному тиску, важких серцевих захворю­ваннях, гнійничкових захворюваннях шкіри, екземах та жирній себореї.

Холодні компреси застосовують у косметиці після деяких косметичних процедур. Так, холодним компресом закінчують масаж (за винятком масажу, після якого роблять парафінову маску) та пом’якшуючі маски. Холодний компрес тримають на обличчі лише ~~кчлька секунд.

У воду для компресу бажано додати трохи лимонного соку, оцту чи галунів (1 чайна ложка на 1 л води).

Змінювані компреси роблять поперемінне хо­лодною і гарячою водою протягом 10 хв. Закінчують процедуру заспокоюючим холодним компресом.

Під впли­вом компресів поліпшується кровообіг, їх застосовують, коли шкіра в’яла, поганий колір шкіри обличчя, при наявності «мішків» під очима та легких набряках обличчя (у двох останніх випадках слід проконсультуватись у лікаря, щоб з’ясувати причини). При набряках водні компреси можна замінити компресами з міцного чаю, ромашки чи розчину борної кислоти.

При цьому слід мати на увазі, що в домашніх умовах і без сторонньої допомоги компреси обличчя —досить складна процедура. Набагато сприятливіші умови для цього є в косметичних кабінетах.

Примочки застосовують у косметиці й дерматології для лікування гострих запалень шкіри. Запалення шкіри може виникнути, наприклад, від неправильного застосу­вання кремів, що містять ртуть, від старих зіпсованих поживних кремів, неправильно зроблених масок з бодяги, від занадто концентрованих розчинів саліцилової кислоти і спирту тощо. Особливо піддається запаленню надто чутлива шкіра.

Для примочки треба взяти складений вшестеро широкий марлевий бинт і змочити його протизапальним засобом (2 %-м розчином борної кислоти, 1 %-м розчином резор­цину). Злегка віджату марлю накладають на запалену ділянку.

Міняти таку примочку треба часто — кож­ні 5 хв. Чим вона прохолодніше, тим сильніша її дія: судини звужуються, зменшується відчуття жару і стягу­вання шкіри. При сильнішому запаленні найкраще, звичайно, звернутись до косметолога чи дерматолога.

Tags:

Leave a Reply