You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Косметична допомога дітям

Косметична допомога дітям полягає у догляді за шкірою і волосистою частиною голови, при необхідності — у відповідному лікуванні, включаючи і надання хірургічної допомоги по видаленню природжених вад і недоліків.

При вирішенні питань про видалення тих чи інших косметичних недоліків слід перш за все взяти до уваги вік дитини. Дуже часто помічені відразу після народження дитини поверхневі судинні родимі плями з віком починають бліднути і навіть можуть зникнути.

Кавернозні агітоми потребують лікарського втручання, іноді терміно­вого, оскільки кавернозні судинні плями, особливо розмі­щені в області сідниці, піддаючись травмуванню, можуть вкритись виразками і сильно кровоточити.

Слід також зважати на характер і локалізацію ураження. Деякі косметичні недоліки сильно травмують психіку дитини і потребують термінового лікарського втручання; якщо ж надати лікарську допомогу неможливо або вона протипо­казана (пігментні родимі плями), то в цих випадках необхідна психотерапія, яку проводять з відпо­відним тактом. Плоско­стопість, сутулість по­требують вже в дитячо­му віці систематичного лікування.

При догляді за шкі­рою грудних дітей не­обхідно користуватися пелюшками, стерильни­ми і випрасуваними га­рячою праскою з обох боків. Складки шкіри, що легко подразнюють­ся від тертя білизною, залишками сечі, калу, слини, можуть зіпрівати, піддаватись грибковій і гноячковій інфекції. Тому їх необхідно змащувати вітамінізованим кремом, що містить вітаміни А і В. Діти прекрасно переносять «Дитячий крем», який не забруднює білизни.

При утворенні попрілостей, особливо при наявності ще й дріжджової інфекції, рекомендується на основі «Дитя­чого крему» готувати крем такого складу: бури — 2,5 г, окису цинку і тальку — по 10 г, дистильованої води — 5 мл, «Дитячого крему» — до 50 г.

При відсутності «Дитячого крему» складки шкіри можна змащувати підігрітою (на водяній бані) рослинною олією, до якої бажано додавати 0,5 %-ну порошкоподібну борну кисло­ту, цинковою чи вазеліновою олією доброї якості (вазеліновій олії притаманна дезинфікуюча дія).

Не слід застосовувати присипки — вони сушать шкіру, і діти на них реагують незадовільно. При необхідності, наприклад, коли починається інтертригінозний дерматит (запалення шкіри при виникненні попрілостей), як присипку засто­совують ликоподій (плавун — жирний на дотик порошок, що легко прилипає до шкіри), багатий на жирну олію, що не висихає.

Нерідко у новонароджених на шкірі щік, що почер­воніла, утворюються численні жирні блискучі луски, так звані «молочні шкірки». На відміну від екземи інша поверхня шкіри обличчя вільна від ураження.

Лише на бровах у деяких дітей можна знайти подібні луски, що не спричинюють свербіжу. У таких дітей завжди воло­систу частину голови щільно вкривають тісно розміщені жирні луски жовтувато-коричневого кольору (“гнейс”).

Виникнення їх пояснюється головним чином неправильним доглядом за шкірою новонароджених. У цих випадках рекомендується: регулярне змащування голови дитини кремом, що містить 5 % бури; очищення шкіри підігрітою рослинною олією.

Волосисту частину голови можна змащувати кремом «Особьій», що містить вітамін Р. Внутрішньо дають полівітаміни і вітамін А. Користуються стерильними простирадлами, пелюшками, випрасуваними з обох боків.

Для ванн бажано користуватися перевареною водою та додавати до неї перманганат калію (рожевого кольору) чи настої череди, ромашки.

При догляді за дітьми старшого віку особливу увагу слід звертати на чистоту рук, на догляд за нігтями, які необхідно коротко обрізати, на регулярне миття волосся.

З раннього дитинства необхідно привчати дитину до догляду за зубами (індивідуальна м’яка зубна щітка). Для вмивання слід використовувати пережирені мила; чим сухіша шкіра, тим рідше треба застосовувати мило. Догляд за шкірою обличчя дорослих і дітей майже однаковий.

Tags:

Leave a Reply