You are here: Home > Косметика > Догляд за жирною шкірою

Догляд за жирною шкірою

За жирною шкірою необхідний спеціальний догляд, її слід добре очищати, але не можна часто вмиватись гарячою водою, оскільки при цьому посилюється діяльність сальних залоз. Шкіра після вмивання гарячою водою з милом дуже швидко стає знову жирною.

Тому її слід кілька разів на день протирати 1 % -м розчином нашатирного спирту чи сумішшю винного спирту з ефіром у рівних частинах або лосьйоном з 50 г свіжих квіток василька, настояних протягом однієї години в 0,5 л ок­ропу.

Вранці краще вмиватися холодною водою, яка тонізує шкіру, звужує пори і сприяє зменшенню її сальності. При цьому можна користуватись борно-тимо­ловим чи гліцериновим милом. Не складно приготувати відповідне мило самостійно.

Для цього шматок «Дитячого» чи «Косметичного» мила натріть на тертці, залийте склянкою гарячої води і,помішуючи, нагрівайте на слабкому вогні до одержання однорідної маси. Потім мило злегка охолодіть і додайте, помішуючи, чайну ложку борної кислоти. Після охолодження мило готове до використання. Приготовленому таким способом милу притаманні прекрасні очищуючі властивості. Цим милом слід вмиватись не більше одного-двох разів на тиждень, намилюючи його ватним тампоном, змоченим у 9% -му розчині перекису водню.

Крім мила, для очищення шкіри можна застосовувати дрібну кухонну сіль. Для цього ватний тампон чи м’яку дитячу губку, змочену у воді, слід намилити і посипати невеликою кількістю солі, потім м’якими коловими рухами у напрямку шкірних ліній слід намилити лише жирні пористі ділянки шкіри обличчя.

Солономильну піну можна залишити на шкірі до висихання і потім змити прохолодною водою. Таку процедуру слід виконувати 1-2 рази на тиждень. Вона добре очищає і зміцнює шкіру, сприяє видаленню чорних цяток (комедонів).

Вимиту і витерту шкіру можна злегка змастити нежирними кремами «Лимонний», «Ідеал». Такий крем можна приготувати самостійно. Для цього збивають у піну 1 яєчний білок, додають 1 столову ложку гліцерину, 0,5 склянки води і 0,5 склянки одеколону, 2 г бури.

Вимиту жирну шкіру треба припудрювати. Пудра не лише захищає її, а й всмоктує виділення.

Перед сном жирну шкіру слід протирати одеколоном, розведеним водою. Проте краще користуватись з цією метою розчином такого складу (г):

одеколону —  40,  води 60, борної кислоти — 2.

При тривалому і одноманітному застосуванні одних і тих самих косметичних засобів настає своєрідне «звикан­ня» шкіри, суть якого полягає у зниженні її здатності позитивно реагувати ла ці препарати. Тому час від часу необхідно міняти рекомендовані препарати. В зв’язку з цим для догляду за жирною шкірою обличчя рекомен­дується ще й така схема.

Щоденно вранці перед умиванням на обличчя наносять кефір, кисле молоко, які підвищують кислотний бар’єр поверхневих шарів шкіри, що перешкоджає діяльності гноєтворних мікробів. Через 5-8-10 хв обличчя вми­вають мильною піною і поперемінно гарячою та холодною водою.

Для кращого знежирення шкіри до води додають буру чи питну соду (1-1,5 чайної ложки на 1 л води).

При наявності комедонів бажано чистити шкіру облич­чя. Чищення відкриває пори, дає вільний вихід шкірному салу і поліпшує кровообіг. З цією метою застосовують парові ванни і парафінові маски, які виконують безпо­середньо до так званого чищення шкіри. При цьому слід зазначити, що парові ванни і парафінові маски протипо­казані при серцево-судинних захворюваннях: стенокардії, гіпертонії, бронхіальній астмі та ін.

Знежирюючи жирну шкіру, слід остерігатись її сухості. Тому догляд за шкірою необхідно будувати залежно від її стану в даний момент. Немає і не може бути універсальної поради по догляду за шкірою обличчя.

Не можна дати пораду раз і назавжди; догляд змінюється залежно від стану шкіри, що в свою чергу залежить від стану організму, умов побуту, праці та атмосферного впливу.

Tags:

Leave a Reply