You are here: Home > Косметика > Догляд за в’ялою шкірою

Догляд за в’ялою шкірою

В’яла шкіра відзначається блідим забарвленням, не­значним саловиділенням, зниженою пружністю, розтяг­нутими порами, схильністю до утворення зморщок і відвисання.

Якщо шкіра в’яла, необхідно застосовувати подразнюючі та в’яжучі засоби. Вранці обличчя потрібно не вмивати, а протирати таким розчином:

календула —  1  столова ложка,  вода — 80 г, одеколон — 20 г.

Ввечері корисно вмиватись прохолодною водою. Доцільні такі сольові процедури: одну чайну ложку солі розчиня­ють у склянці води, ватний тампон чи кінець рушника змочують у цьому розчині і злегка поплескують по всьому обличчю і шиї.

Після обтирання шкіри обличчя накладають крем чи одну з таких мазей (г):

1) саліцилова кислота — 0,3,  сало свиняче (сма­лець) — 45,  вазелін — ЗО,  камфорна олія — 3; 2) сало свиняче (смалець) — ЗО,  віск —  10,  олія рослинна —  20,  натрій  саліциловий —  3. Мазь слід вбивати в шкіру кінчиками пальців.

При в’ялій шкірі добре діють маски: взимку — лимонні, влітку — огіркові. Для приготування лимонної маски лимон очищають від шкірки, потім ріжуть і розминають виделкою. Приготувавши лимонну маску, підготовляють обличчя. Для цього його протирають жирним кремом і накладають тонкий шар вати. Лимонну масу розподіляють так, щоб вона вкрила все обличчя. Якщо десь лимонна маска висихає, додають нову порцію. Через 10 – 15 хв вату з підсохло/о лимон­ною масою знімають і змащують обличчя жирним кремом.

Іноді після змащування корисно поплескати обличчя ватним тампоном, змоченим лимонним соком. Лимонна маска очищає шкіру, звужує пори, поліпшує живлення шкіри і зміцнює її.

Огіркова маска також тонізує шкіру. Для приготування маски очищають 1-2 огірки, дрібно ріжуть, кладуть у чашку і розтирають (краще натерти огірок на тертці). Обличчя очищають так, як зазначалось вище; огіркову масу накладають на обличчя і тримають 10 -15 хв.

Потім маску знімають сухим ватним тампоном, обличчя протирають огірковим соком, що залишився  і змазують одним із наведених вище кремів чи мазей. Таким же способом можна робити маски з помідорів і ягід.

Добре освіжає і тонізує шкіру маска такого складу (г): білок — 3, олія рослинна — 15, вода трояндова, мигдалева, кріпна чи м’ятна — 20, гліцерин — 5, біла глина — 15, галуни — 2. Для приготування маски білки збивають в піну і до них додають вказані речовини. Одержану масу після змішування тримають над парою, помішуючи її до одержання кашкоподібної консистенції. Охолодивши приготовлену масу, її накладають на обличчя на 15 – ЗО хв (можна тримати протягом однієї години).

Для осіб із в’ялою шкірою, крім описаного спеціального догляду і масок, необхідний загальний зміцнюючий режим: щоденна гімнастика, спортивні вправи, прогулян­ки, корисно приймати вітамін Вь

Якщо спеціальний догляд за шкірою і загальні зміц­нюючі заходи не дадуть бажаного ефекту, треба додатково застосувати масаж обличчя. Перші сеанси масажу слід проводити не частіше 1 разу на 3 дні, у міру підвищення тонусу шкіри через день. Весь курс складається з 15-20 сеансів масажу. Лікування корисно проводити двічі на рік.

Tags:

Leave a Reply