You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Догляд за сухою шкірою

При догляді за сухою шкірою обличчя треба врахову­вати причину виникнення цієї сухості. Якщо сухість шкіри спостерігається з дитинства, то перш за все слід штучно поповнити нестачу її шкірної змазки.

Якщо ж сухість пов’язана зі старінням організму, то, крім застосування засобів, що поповнюють нестачу шкірного жиру, слід ще ліквідувати нестачу вологи. Сухість шкіри може розвинутись залежно від різних факторів навко­лишнього середовища: обвітрювання, дії сонячних про­менів, різких коливань температури.

Виникненню сухості шкіри сприяють і часті вмивання водою з милом, систематичне вмивання безпосередньо перед виходом на вулицю, недбале витирання шкіри після вмивання. Від надмірного і неправильного застосування одеколону, спиртових розчинів, пудри, білил шкіра також висихає, стає шорсткою, тоншає, лущиться, втрачає м’якість і пружність.

Суха шкіра тонка, блискуча, пори на ній ледь помітні. Іноді вона червоніє, вкривається плямами й лущиться. Така шкіра чутлива до дії вітру, сонячних променів, високої та низької температур, негативно реагує на луги, які посилюють її сухість, викликають відчуття паленіння і стягування.

В інших випадках сухість шкіри прояв­ляється у вигляді в’ялості й бляклості, шкіра нагадує пергамент і легко збирається в зморшки.

Внутрішні причини, що зумовлюють сухість шкіри, слід своєчасно усувати лікуванням відповідних захворювань та поліпшенням загального режиму.

Догляд    за    сухою    шкірою залежить    від    характеру вищенаведених проявів. Коли шкіра суха, краще вмива­тись лише ввечері. Жир, що виділяється протягом ночі, накопичується на поверхні шкіри. Умивання вранці знежирює шкіру і робить її чутливішою до впливу факторів навколишнього  ередовища.

Мити суху шкіру слід перевареною водою кімнатної температури. На склянку перевареної води можна дода­вати одну столову ложку гліцерину.

Суха шкіра незадовільно реагує на мило, тому обличчя краще мити з висівками (пшеничними, вівсяними, миг­далевими). Висівки, особливо мигдалеві, досить багаті на жир і зовсім не подразнюють шкіри.

Спосіб застосування висівок нескладний: / столову ложку висівок змішують з невеликою кількістю гарячої води до утворення кашкоподібної маси; цю масу наносять на обличчя, залишаючи на 5 — 15 хв, а потім змивають переваре­ною водою. Вмивання з висівками очищає і пом’якшує шкіру.

Корисно мити обличчя і м’якушем чорного хліба. Його розмочують у воді й одержаною кашкою змазують обличчя, залишаючи її на 2-3 хв. Потім обличчя вмивають водою.

Якщо шкіра не терпить умивання, слід випробувати протирання одним з розчинів такого складу (г):

меду 5,  гліцерину — 5,  одеколону 20, бури — 2, води 63;

або такого:

меду —  5,  гліцерину 5,   одеколону —  20, 2%-го розчину борної кислоти —  70.

Можна очищати суху шкіру і злегка підігрітою (на водяній бані) рослинною олією (не слід застосовувати рафіновану олію). Ватним тампоном, змоченим у підігрітій олії, не зсовуючи шкіри, злегка протирають обличчя; надлишок олії видаляють, прикладаючи папе­рову серветку, чи витирають обличчя ватним тампо­ном.

Коли шкіра надмірно суха і їй притаманні лущення, натягнутість, легка зморшкуватість, свербіж, слід уникати води і мила. Таку шкіру рекомендується очищати швидкозмінюваними примочками з відвару алтейного кореня, який одночасно діє як протизапальний засіб (техніку застосування примочок див. на с. 36).

У   подальшому   замість   умивання  добре   наносити   на шкіру косметичний «майонез», який складається з добре розтертої суміші рівних частин свіжого яєчного жовтка, рослинної олії та перевареної води.

Ця суміш повинна бути кожного разу щойно приготовленою; додавати до неї консервуючі засоби, наприклад, бензойну чи саліцилову кислоти, небажано, оскільки ці речовини негативно сприймаються сухою шкірою. «Майонез» че­рез 10 – 15 хв швидко змивають мильною піною, теплою, а потім холодною водою.

Можна замість «майонезу» приготувати суміш, яка довго зберігається, такого складу: 2 яєчних жовтки розтира­ють з 3/4 склянки вершків і додають 1/4 склянки горілки та сік 1 лимона. Суміш ретельно збовтують, просочують нею ватку і кілька разів протирають обличчя (змінюючи ватку). Ця суміш очищає і пом’як­шує шкіру.

Коли стан шкіри поліпшується, дозволяється очищати її рідкими емульсійними кремами та умиватись перева­реною водою кімнатної температури (дві частини) з додаванням молока (одна частина).

Кисла реакція поверхні шкіри перешкоджає розвитку патогенних мікробів, для життєдіяльності яких потрібне лужне середовище.

Суха шкіра майже завжди має лужну реакцію, тому доцільно перед умиванням наносити на обличчя молочнокислі продукти: кефір, кисле молоко, сметану тощо, які, підвищуючи кислотний бар’єр поверхні шкіри, одночасно охолоджують її, роблять жирнішою і м’якшою.

Сметану, кефір, кисле молоко за 5-10 хв перед умиванням наносять на шкіру обличчя і швидко змивають мильною піною, теплою, а потім холодною водою.

Після вмивання обличчя і руки слід ретельно витерти м’яким рушником, інакше вода, що залишилась на шкірі, випаровуючись, надмірно охолодить шкіру, звузить судини, зменшить секрецію сальних залоз і підвищить сухість, шорсткість, лущення, що нерідко спричинює сильний свербіж.

Вдень чи після роботи ввечері шкіру обличчя доцільно очистити лосьйоном або рідким кремом для сухої шкіри. Крем потрібно наносити ковзними рухами від центру до периферії. Всі ці креми добрі під пудру, яка приховує жирний блиск крему. Перед нанесенням пудри надлишок крему знімають, прикладаючи до обличчя паперову чи полотняну серветку.

Не   рекомендується   наносити   крем   на   ніч.   «Нічний крем» — неправильна, глибоко помилкова назва. Вода, що міститься в кремі, за ніч випаровується, крем перетворюється у мазь, спричинюючи тривале розширення судин і, нагріваючи шкіру, завдає їй серйозної шкоди. Внаслідок цього шкіра втрачає пружність, стає в’ялою, під очима утворюються набряки.

Крем слід наносити на 20 – ЗО хв. — час, цілком достатній для дії його на шкіру, після цього крем знімають, прикладаючи паперову серветку чи ватний тампон, бажано змочений рідким кремом або лосьйоном.

При догляді за сухою шкірою не слід забувати про нанесення крему на шкіру повік, в якій майже зовсім відсутні сальні залози.

Tags:

Leave a Reply