You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Догляд за шкірою у період вагітності

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються значні зміни. Вони позначаються й на шкірі. Іноді на обличчі з’являється бура пігментація (“маточні плями” — хлоазма). Шкіра стає сухою чи, навпаки, жирнішою, ніж вона була до вагітності, на ній можуть з’являтись запальні вугри і гноячки.

Перш за все слід дотримувати чистоти. Вранці необхідно верхню частину тіла до пояса обмити водою кімнатної температури. Мити тіло гарячою водою, мочалкою чи губкою з милом слід не рідше одного разу на тиждень. Вагітним жінкам краще митись під душем, ніж у ванні, а в другій половині вагітності приймати ванни взагалі забороняється.

Нерідко при вагітності спостерігається нестача віта­міну А, в зв’язку з чим з’являється надмірна сухість і лущення шкіри. В таких випадках потрібно приймати концентрат вітаміну А (по 10 крапель 3 рази на день) чи вживати продукти, які містять цей вітамін (риб’ячий жир, вершкове масло, жовток яйця, моркву, зелену цибулю, салат, шпинат, абрикоси тощо). Крім того, корисно після кожного миття злегка змастити мокру шкіру обличчя, рук, грудей, шиї, ніг пом’якшу­ючим кремом, після чого шкіру осушити рушником.

У тих випадках, коли у вагітної жінки шкіра об­личчя стала дуже жирною і на ній з’явились запальні гноячкові вугри, перш за все слід обмежити вживан­ня солодкої їжі (особливо шоколадних і здобних ви­робів) та жирів тваринного походження (свинячий, ба­ранячий) , замінивши їх рослинною олією.

В ос­танні місяці вагітності тре­ба навіть обмежувати вживання цукру і меду. Одночасно рекомендується приймати полівітаміни (В, Д, С і рутин). Коли на обличчі є гноячки, шкіру слід очищати 3-4 рази на день спиртом (1-2%-й саліциловий, 2 %-й синтоміциновий, камфор­ний).

Пігментні плями на обличчі можуть з’являтись у будь-який період вагітності, але особливо, якщо друга її половина припадає на весну чи літо. Тривалі прогулянки на свіжому повітрі обов’язкові для кожної вагітної жінки, особливо у другій половині.

Хоча в літні спекотливі дні вагітним жінкам не рекомендується гуляти весь час під сонцем, уникнути зовсім сонячних променів неможливо. А саме сонце й спричинює утворення пігментації на шкірі обличчя.

Однією з причин виникнення пігментних плям при вагітності є нестача вітаміну С. Цей вітамін міститься в продуктах як рослинного (капуста, зелена цибуля, шпинат, помідори, чорна смородина, порічки, суниці, малина, горобина, лимони тощо), так і тваринного походження (м’ясо, риба, печінка, нирки та ін.).

Якщо немає можливості одержувати достатньо вітаміну С з продуктів, його можна приймати у вигляді драже в такій кількості, щоб добова доза дорівнювала 1 г вітаміну. Приймати вітамін С рекомендується тривалий час, роб­лячи після кожного місяця приймання паузу на тиждень.

Категорично забороняється під час вагітності і годування дитини застосовувати вибілюючі креми, що містять ртутні препарати, навіть у невеликій кількості.

Добрим тонізуючим, вибілюючим і пом’якшуючим шкіру засобом є плодово-овочеві та ягідні маски. Нормальну і суху шкіру обличчя перед накладанням маски очищають рослинною олією або, ще краще, пом’якшуючим кремом, жирну — лосьйоном для жирної шкіри чи спиртом.

Навколо очей і на сухі ділянки шкіри накладають пом’якшуючий крем, а потім смужки бинта чи шматок марлі г отворами для носа і очей, змочені в кашці з фруктів, овочів або ягід. Таку маску залишають на шкірі 15 – 20 хв, після чого змивають холодною водою.

Вологу шкіру змащують тонким шаром пом’якшуючого крему. На жирну пігментовану шкіру обличчя можна накласти вибілюючу маску з дріжджів, розведених до сметаноподібного стану 3 %-м розчином перекису водню, чи пасту з лимонного соку, змішаного з крохмалем і пшеничним борошном, які додають у рівних частинах. Крім того, корисно таку шкіру протирати 1-2 рази на день лимонним соком, кислим молоком чи 3 %-м розчи­ном перекису водню.

Tags:

Leave a Reply